Na czym polega współpraca afiliacyjna w programie partnerskim LeadStar?

Od jakiegoś czasu bardzo dużo mówi się o oznaczaniu współprac w mediach społecznościowych, o samych współpracach i odnoszę wrażenie, że właśnie teraz nastąpił TEN moment. Właśnie teraz ilość informacji, które możemy bezproblemowo sprawdzić – jest potężna! Jeszcze całkiem niedawno hasła „współpraca afiliacyjna” albo „linki afiliacyjne” – niewiele mówiły dla tych, którzy nie interesowali się tym bezpośrednio.

Dzisiaj mamy Instagram. Dzisiaj mamy ogromną ilość twórców, którzy nie posiadają swoich stron internetowych, sklepów, blogów. Tworzą na swoich instakontach, niekiedy zajmują się tylko i wyłącznie polecajkami, recenzjami, testowaniem. I wiecie co…? Te konta cieszą się naprawdę dużą popularnością! Owszem, te które zaczęły robić to jako pierwsze – szybciej zdobywały popularność, niż te nowopowstające. Dlaczego o tym mówię? Zaraz opowiem. 

Dorób sobie do domowego budżetu!

Często trafiacie na podobne hasła? Kiedyś praca zdalna, praca z domu, dorobienie sobie w domu – kojarzyło się głównie z ankietami albo pracą chałupniczą. Później przyszła pandemia, o pracy zdalnej zrobiło się głośniej, zmieniło się bardzo wiele! Z jednej strony: na korzyść. Powoli odczarowuje się mit pracy zdalnej, która niby miałaby polegać na błogim relaksie w fotelu.

Wręcz bym powiedziała, że powoli pojawia się zjawisko „poszukiwania pracy zdalnej” bez konkretnego ukierunkowania: jakiej? Jest to widoczne zwłaszcza w miejscach, gdzie poszukujący pracy mogą się ogłaszać. Często pada hasło: szukam pracy zdalnej. Na dopytanie o umiejętności, predyspozycje – okazuje się, że poszukiwana jest jakakolwiek praca, byleby wykonywana z domu.

Praca zdalna to tryb pracy, nie zawód.

Praca zdalna nie jest zajęciem samym w sobie.

Praca zdalna to coś, co robimy zawodowo ale z jakichś powodów – możemy robić to w domu.

I teraz, podsumowując nieco: mamy aktualnie możliwości pracy z domu. Możliwości o wiele większe, niż kilka lat wcześniej. Wykorzystujemy je na tyle, na ile możemy i potrzebujemy. Praca zdalna, jakakolwiek by nie była – wymaga bardzo dużej dbałości o higienę pracy, o zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem domowym, prywatnym. To po pierwsze.

Mamy również wręcz nieograniczone możliwości dodatkowego zarobku, bazując na własnych możliwościach. Tymi możliwościami często stają się social-media, blogi – nikogo już nie dziwi monetyzacja takich kanałów. To po drugie. 

Linki afiliacyjne

Czym jest współpraca afiliacyjna? Na czym polega? Jak wygląda w praktyce? Czy się opłaca? Odpowiedź – moja ulubiona – brzmi: to zależy! Oczywiście, zależy przede wszystkim od naszego zaangażowania i od tego, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić by się nad tym pochylić. Na zaproszenie LeadStar, pochyliłam się nad zasadami współpracy z nimi i spójrzcie tylko:

  • Nie musisz mieć swojej strony internetowej! I tutaj automatycznie upada jeden z głównych argumentów, który zazwyczaj można usłyszeć: ale ja mam tylko Instagram! W LeadStar to wystarczy.
  • Wypłata zebranych środków jest możliwa w dowolny dzień miesiąca, już od złotówki. Nie musisz czekać, aż zbierzesz określoną sumę.
  • Baza wiedzy dla początkujących. Kolejna ważna sprawa! Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, jak zacząć, masz mnóstwo pytań – tutaj znajdziesz odpowiedzi.
  • Dostęp do niezbędnych narzędzi. Z poziomu panelu stworzysz m.in. potrzebne widgety.
  • Program polecający. Czyli kolejna możliwość zarobku – polecasz program partnerski znajomym i korzystasz.

Niezależnie, gdzie żyjemy, jaki tryb życia prowadzimy i jakie mamy potrzeby – kupujemy określone produkty, przedmioty. Korzystając z mediów społecznościowych – mamy okazję obecność tam wykorzystać do tego słynnego „dorobienia sobie do domowego budżetu”. Kampanie są na tyle zróżnicowane, że można znaleźć coś dla siebie, wybierając po prostu zakupy, modę, urodę a może ubezpieczenia albo turystykę? Każda kategoria skrywa marki, które znamy, używamy i cenimy – dlaczego więc nie polecać ich innym?

I teraz coś jeszcze – z nieco innego punktu widzenia

Tworzę w sieci od ponad 7 lat. Żeby o czymś napisać, coś polecić, coś pokazać – muszę to fizycznie mieć, wypróbować, zrobić zdjęcia, przygotować tekst i pomysły. Podejmuję się współprac bardzo niewielu, częściej mówię o osobistych wyborach, samodzielnie kupowanych. Korzystając z programu partnerskiego LeadStar – omijasz cały proces doboru i podejmowania współpracy. Wybierasz kampanię z produktami, które znasz i lubisz, które możesz polecić. Masz szeroki wybór, nie musisz „czekać” aż trafi się dopasowana współpraca. Decydujesz o swoich pomysłach, od początku do końca. Śmiało można powiedzieć, że tutaj jesteś sobie szefem. Wygodne i uczciwe rozwiązanie!

Wychodzę z założenia, że warto wykorzystywać czas i możliwości do zasilania domowego budżetu, jeśli tylko czujemy taką potrzebę. Dbając o to, żeby było to w całkowitej zgodzie ze sobą, sprawiało przyjemność, dawało satysfakcję. A kto wie? Może z czasem stanie się to czymś więcej? Może dzisiaj pomyślisz o programie partnerskim w kategorii: dorobię sobie – a za jakiś czas zdecydujesz się na coś więcej, może na własny blog? Może zaczniesz pisać o czymś, co Cię naprawdę interesuje? Może chodzi Ci to po głowie już od dawna? Może potrzebujesz jakiegoś sygnału, bodźca? Czasami wystarczy poświęcić 30 minut dziennie na rozwijanie czegoś swojego, zamiast scrollowania Instagrama bez większego celu.

Efekty nie będą widoczne w tej samej godzinie ale systematyczność i zaangażowanie – zawsze dają efekt. Spójrz tylko: 7 lat temu pisałam blog, na najprostszym szablonie, bez zdjęć i social-media za plecami. Dziś mogę usiąść na dwie godziny i napisać tekst dla marki, którą polecam, po prostu. A za te dwie godziny pracy – mogę z kolei opłacić kilka godzin terapii dla swojego dziecka. Te 7 lat temu to by nie mogło mieć miejsca, nikt by mi tyle nie zapłacił za artykuł na moim blogu, na tamtej jego wersji. Ktoś powie, że 7 lat to dużo. Owszem, dużo. Ale wtedy był inne możliwości rozwoju, dziś jest ich znacznie więcej. Śmiało, sięgnij, spróbuj, przekonaj się. Powodzenia!

 

Artykuł powstał we współpracy z

 

1 comment

  1. K.Juzik

    Oznaczanie współprac powinno stać się normą, czytelnik powinien wiedzieć z jakim materiałem ma do czynienia, z drugiej strony forma baclinkowania może w pewien sposób wspomóc nasza witrynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *