Inspiracja: oryginalny prezent pod choinkę dla dziecka

Co roku – podobne dylematy. O ile dziecko może mieć jakieś marzenia a my w jakimś stopniu (lub w całości), chcemy je spełnić – o tyle problem pojawia się w przypadku wielości bliskich. Każdy chciałby coś podarować, każdy żongluje pomysłami. Albo wręcz przeciwnie – pyta nas, rodziców. I to my musimy wówczas żonglować pomysłami. Prezent pod choinkę dla dziecka w wieku dowolnym. To zawsze niekończąca się historia. 

W tym roku pojawił się kolejny aspekt, który odgrywa sporą rolę: ograniczone kontakty. Z wielu względów – wiele rodzin, nie spotka się w tym roku w stałym gronie. Sama znam takie, w których kwarantanny (lub izolacje) potrwają ze Świętami włącznie. Sami w tym roku doświadczymy wysyłek prezentów paczkomatami, życzeń podczas wideokonferencji i Świąt w okrojonym składzie, innym niż zaplanowany. 

Co na prezent pod choinkę dla dziecka – na odległość?

Pomysł podsunął mi ktoś bliski, wychodząc z prostym zapytaniem: może po prostu TO zrobimy? Owszem, wiedziałam o takiej opcji. Owszem, natrafiałam (już w ubiegłym roku) na możliwość zamówienia, listu lub filmu od św. Mikołaja. Nie pochylałam się nad tematem, jakoś zwyczajnie nie zaplanowałam takiej atrakcji. W tym roku historia napisała się już inna. Nie dość, że sama miałam to na uwadze, bez konkretnego pomysłu póki co – to jeszcze ktoś zwyczajnie zaproponował współudział.

Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci mamy w wieku, w którym postać św. Mikołaja czy też Gwiazdora – nie jest dla nich tylko tworem wyobraźni a czymś wyczekiwanym, uznaliśmy że film od św. Mikołaja to doskonały pomysł nie tylko na prezent pod choinkę dla dziecka – zarówno tego starszego, jak i tego młodszego. To również świetne uzupełnienie całej tej magicznej otoczki świątecznego oczekiwania i celebrowania. W ciągu kilku ledwie minut, gdy bohater zwraca się bezpośrednio do zainteresowanych – elfy w sukienkach i garniturach, mogą po cichutku wnieść prezenty, przygotowane wcześniej.

A teraz do rzeczy, nieco już szczegółowiej:

 1. Wchodzisz tutaj: Film od św. Mikołaja (albo powyżej, klikając w obrazek).
 2. Klikasz Rozpocznij, następnie wybierasz rodzaj filmu.
 3. Wybierasz płeć, wpisujesz imię, wiek, kraj – przecież Mikołaj musi wiedzieć o maluchu jak najwięcej, żeby pozostać wiarygodnym!
 4. Wybierasz zalecenie, które Mikołaj ma przekazać na samym finiszu nagrania. Przykłady: czytaj i ucz się pilnie, bądź dobrym starszym bratem. 
 5. Wybierasz informację o dziecku, którą Mikołaj ma się pochwalić. Przykład: wiem też, że sam już wiążesz buty.
 6. Dodajesz zdjęcia dziecka domu, bliskich osób, wymarzonego prezentu. System nie pozwoli zapomnieć o żadnym ze zdjęć! Bez załączenia kompletu, nie zdołamy przejść do następnego kroku.
 7. Wybierasz opcje: jakość nagrania (standard w cenie, Full HD lub 4K za dopłatą) oraz czas dostawy (standard 24 h lub za dopłatą: 6 h i 2 h).
 8. I już, zamówienie ląduje w koszyku, pozostaje tylko sfinalizować!

Prezent pod choinkę dla dziecka: wspomnienia.

Czasami może nam się wydawać, że dzieci potrzebują po raz enty nowej zabawki z najwyższej półki. Zdarzyło mi się kiedyś ulec tym złudzeniom. Do Świąt zostało kilka dni, miałam przygotowany skromny ale skrupulatnie dobrany prezent dla Małego Człowieka. W pewnym momencie jednak wyobraźnia podsunęła mi taki obrazek: syn obsypany wielością prezentów od bliskich a wśród tych wspaniałych propozycji – ta moja, ta skromniutka. Dokupiłam. Wyszarpałam z budżetu na kolejny prezent, już z wyższej półki. Trafił w kąt jeszcze przez końcem Świąt, później już na zawsze zapomniany – w gąszczu innych, mniej lub bardziej przypadkowych prezentów. Tą skromniejszą zabawką – bawił się bardzo długo, ta gorączkowo dokupowana nie została dostrzeżona w tłumie innych, równie atrakcyjnych. To był wielki błąd. Nie ma zasady. Czasami trafi się z tym najdroższym, czasami z tym najtańszym. Cena tutaj nie jest żadnym wyznacznikiem.

Jako rodzice – chcemy dla dzieci jak najlepiej, jak najwięcej, jak najbardziej różnorodnie. A one czasami potrzebuję piątego mini-zestawu Lego, który z nimi ułożymy – zamiast wyszukiwanych nocami, prezentów innych niż dotychczas. Nie zakładajmy z góry, że jakakolwiek okazja, to wyścig o podium dla najlepszych podarków. Owszem, zdarzają się te trafione bardziej, i te mniej. Nieważne jednak, kto je podarował, komu się udało. Ważne, że dziecko jest szczęśliwe a sama niespodzianka – daje wielką frajdę.

Wspólne oglądanie filmu od Mikołaja – może nam przynieść wiele emocji. A przecież to właśnie emocje, budują najlepsze wspomnienia! Dzielenie takich chwil z naszymi dziećmi, to świetna sprawa. Wyobraźcie sobie tylko: oglądacie, słuchacie a zaraz po nim… sprawdzacie pod choinką i są, są prezenty!

Proponowany plan działania?

 1. Piszecie (lub rysujecie) wspólnie list do św. Mikołaja – czy też Gwiazdora – by być świadomym marzeń malucha.
 2. Zamawiamy film.
 3. Wrzucamy go na pendrive lub inny nośnik, pakujemy w piękną kopertę i podrzucamy dziecku.
 4. Wspólnie oglądamy w momencie, poprzedzającym prezenty.
 5. W międzyczasie podrzucamy prezenty, po filmie – rozpakowujemy!

Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *