Najpiękniejsze cytaty o sile

Siły! Siły mi trzeba! Zdecydowanie mogłabym dzisiaj tak zawołać. I wczoraj. I zapewne jutro też. Każdy z nas potrzebuje siły. Tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości. Potrzebujemy jej w każdej chwili, mierząc się z zupełnie przyziemną codziennością, pokonując wyżyny komplikacji i wspinając się na góry wyzwań.

Czasami nam jej brakuje, bywa że jest jej zwyczajnie niewiele. Ale później zwykle wraca! Dlatego dzisiaj postanowiłam zebrać tutaj najpiękniejsze cytaty o sile, które znalazłam i podzielić się z Wami inspiracją.

 

Cytaty o sile

Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym
niż warunki czasu i życia.
Albert Camus
To co jest naszą słabością, może okazać się naszą największą siłą. I że właśnie osoba po której by się tego najmniej spodziewać, może odmienić bieg historii.
Sarah J. Maas

Bądź silny. Nie bój się zacząć działać z tym, co masz. Nie bój się mierzyć wyżej.

Regina Brett 

Cechą ludzi silnych nie jest to, że nie znają obaw i wątpliwości, które leżą w naturze człowieka, lecz to, że potrafią je szybciej przezwyciężyć.
Maurice Druon

W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.

Robin Sharma 

To marzenia dają nam siłę, by iść dalej.
Tess Gerritsen
Nie ma nic lepszego, niż obserwowanie kogoś, kto wbrew wszystkim przeciwnościom nadal idzie do przodu, prawda?
Mia Sheridan

Silni ludzie sami tworzą szczęśliwy zbieg okoliczności.

Gregory David Roberts 

Z cytatami jest tak, że każdy z nas widzi je innymi.

 

W zależności od naszych doświadczeń i wartości – w tych samych słowach możemy odnaleźć coś zupełnie innego. Dla każdego zupełnie inne cytaty o sile będą mieć szczególne znaczenie. To ważne! Czerpiemy to, co dla nas istotne – z tego, co uznajemy za wartościowe.

Już kiedyś pisałam, że mam taki notatnik, w którym kiedyś zapisywałam najważniejsze cytaty z czytanych książek. Notatnik już dawno się zapełnił a od długiego już czasu – ważniejszym fragmentom robię… zdjęcie i trzymam takie fotograficzne notatki w chmurze. Mówię sobie, że w końcu wezmę kolejny notatnik i je tam spiszę, wciąż jednak brakuje tego najcenniejszego: czasu. Może to właśnie błąd?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *