Jak wybierać okulary przeciwsłoneczne?

Jedyna prawidłowa odpowiedź do tego pytania, powinna brzmieć: w swoim stylu! I tutaj w sumie należałoby się poprawić już w samym pytaniu, w zamian zadając je tak: jak nosić okulary? Aktualnie nie możemy narzekać na brak inspiracji, otaczają nas z każdej możliwej strony, dostarczając coraz to ciekawsze propozycje. Czyjś styl. Jakieś trendy. Kampanie producentów.

A gdzieś w tym wszystkim – nasze decyzje o tym, co będziemy nosić. 

Jak wybrać okulary dla siebie?

Okulary – nieważne, czy przeciwsłoneczne, czy też codzienne korekcyjne – mają ogromne znaczenie w naszej stylizacji! Dlaczego? Z prostego powodu: odpowiednio dobrane, podkreślają naszą urodę, styl, pozwalają wyrazić siebie. Czy to dodatek, jak każdy inny? Z jednej strony tak, z drugiej – przecież mamy go najbliżej twarzy. I tutaj bym się na moment zatrzymała. Jak dobierać okulary do kształtu twarzy?

  • Twarz prostokątna: okulary owalne lub okrągłe.
  • Twarz kwadratowa: okulary owalne, okrągłe lub „kocie”.
  • Twarz trójkątna: okulary okrągłe, owalne lub „kocie”.
  • Twarz owalna: pełna dowolność, będą tutaj pasować właściwie każde!
  • Twarz okrągła: okulary prostokątne lub kwadratowe.

Gdzie kupować okulary marek premium?

I czy warto? Osobiście wychodzę z założenia, że okulary to taki element naszego codziennego wizerunku, że wręcz nie warto mieć ich zbyt wiele. Kilka par w zupełności wystarczy, jeśli chcemy stawiać na różnorodność. Jeśli lubimy stałość – jedna lub dwie, wiadomo! Wcześniej miałam okulary kupione u optyka, nosiłam je wiele lat. Gdy przyszedł czas zmiany na nowe – nie zdążyłam się nawet zacząć szczególnie rozglądać za nowymi – pojawiła się propozycja współpracy, w ramach której powstał ten artykuł i dokonałam wyboru nowych okularów z Room Outlet.

Mój wybór padł na model Dolce&Gabbana w odcieniu oprawek… bordowym! Dlaczego tak? Już tłumaczę! Całe niemal lato – a w zasadzie cały rok – uwielbiam nosić czarne sukienki, ewentualnie monochromatyczne stylizacje w czerni. Bordo i czerń? Idealnie! I też celowo do zdjęć, ułożyłam okulary na czarnej spódnicy z jedwabiem. Niby mamy jakiś kontrast, jednak niewystarczająco rzucający się w oczy, prawda?

Outlet to wygodna opcja – z prostego powodu!

Możemy kupić okulary marek premium – w dobrej cenie. Mamy również całkiem sporo modeli zebrane w jednym miejscu. Wygodna forma zakupu online i wysyłki – wiadomo, nie trzeba nic więcej dodawać. Okulary przyszły do mnie w etui tej samej marki, bardzo starannie zapakowane i zabezpieczone, nie było tutaj absolutnie żadnej różnicy w porównaniu z sytuacją, gdy wybrałabym je na miejscu.

Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

  • Nie dotykać szkieł palcami, regularnie przecierać.
  • Przechowywać w etui.
  • Nie odkładać w przypadkowe miejsca bez etui.
  • Nosić na nosie, nie na głowie, w dekolcie, w kieszeni.

Okulary przeciwsłoneczne pełnią nie tylko rolę ochrony przed słońcem – to świetny element codziennych stylizacji, warto wybierać go w spójności ze swoim stylem! 

 

Artykuł powstał we współpracy z Room Outlet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *