Macierzyństwo i freelancing – jak zadbać o swoje stanowisko pracy?

Po narodzinach dziecka postanowiłaś nie wracać do pracy na etat, ale jednocześnie chcesz być czynna zawodowo? Możesz skorzystać z wielu możliwości, jakie daje praca zdalna, jednak musisz się do niej odpowiednio przygotować.

Podpowiem: jak to zrobić?

 

Od czego zacząć przygotowania do pracy w domu?

Podjęłaś decyzję, że chcesz pracować jako freelancer, aby mieć więcej czasu dla dziecka? Warto, abyś wcześniej zobaczyła, jak się do tego przygotować, bo pod wieloma względami, praca zdalna wygląda inaczej niż ta odbywająca się poza domem. Przede wszystkim sama musisz pilnować terminów i ustalać harmonogram działania, który pozwoli zachować równowagę między pracą a domem.

Ważne będzie również przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy. Jeśli chcesz tworzyć projekty graficzne, musisz nie tylko posiadać dobrej jakości komputer, ale również zainwestować w odpowiedni monitor. Model, który będzie posiadał odpowiedni rozmiar, rozdzielczość, jak i matrycę, dzięki którym bez problemów, przygotujesz swoje projekty.

Możesz przykładowo zdecydować się na monitor ze sklepu Komputronik. Dlatego na początek zastanów się, na czym Ci najbardziej zależy i do jakich zadań będziesz wykorzystywała dane urządzenie. Im lepiej poznasz swoje potrzeby, tym łatwiej odnajdziesz model, który będzie odpowiedni w Twoim przypadku.

 

Ważna jest jakość obrazu?

Chcąc pracować jako grafik komputerowy, musisz mieć świadomość, jak ważne będzie realne odwzorowanie kolorów, które będziesz widziała na swoim ekranie. Tylko wówczas będziesz miała pewność, że barwy, które pojawią się na wydrukowanej ulotce czy plakacie, będą dokładnie takie, na jakich Ci zależało.

Przeglądając różne modele, musisz zwrócić uwagę na to, jaką mają matrycę, czy będzie ona zapewniała dobre odwzorowanie kolorów, ale również odpowiedni kontrast i głębię. Możesz wybrać na przykład monitor IIYAMA, który nie tylko jest wyposażony w matrycę IPS, ale również oferuje wysoką rozdzielczość, więc bez trudu dostrzeżesz nawet niewielkie szczegóły, które będą znajdowały się na obrazie.

Porównując różne parametry, powinnaś również zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania i czas reakcji. W końcu podczas obróbki graficznej niejednokrotnie będziesz obracała obraz, powiększała go czy zmniejszała. Musisz mieć wówczas pewność, że ruch na ekranie będzie płynny, nie będzie się zacinał i nie będą pojawiały się smugi, które w negatywny sposób odbiją się na Twojej pracy, ponieważ będą ją spowalniały, zmniejszając Twoją produktywność.

 

Praca zdalna: zadbaj o komfort pracy

Szukając odpowiedniego dla siebie monitora, zastanów się, czy ma on mieć płaski ekran, czy zakrzywiony. W tym drugim przypadku będziesz niejako otulona obrazem, a to sprawi, że łatwiej dostrzeżesz szczegóły i będziesz miała większe poczucie głębi, jak również mniej będziesz się rozpraszała.

Warto również pomyśleć, czy odpowiednią propozycją nie będą nowoczesne monitory dotykowe. Dzięki wielu punktom dotykowym będziesz miała zapewniony wysoki komfort pracy i wygodę użytkowania takiego sprzętu. Może się okazać, że za pomocą dotykowego panelu, łatwiej i szybciej wykonasz obróbkę zdjęcia, niż przy korzystaniu z tradycyjnej myszki.

Zarówno w przypadku monitorów dotykowych, jak i tradycyjnych, powinnaś wybierać modele, pozwalające na regulację wysokości i kąta nachylenia monitora. Tak, aby ustawić go odpowiednio do swoich potrzeb i pracować w wygodnej pozycji, która nie będzie wymuszała nieprawidłowej pozycji ciała. Pamiętaj również, aby wybrać monitor, który będzie posiadał rozwiązania, chroniące wzrok przed nadmiernym zmęczeniem, jak np. funkcja redukcji światła niebieskiego.

Chcesz połączyć macierzyństwo z pracą zdalną? Zadbaj o stanowisko pracy, korzystając z nowoczesnych technologii, które pozwolą na szybkie wykonywanie zadań, podnosząc Twoją produktywność. Nie zapominaj również o stworzeniu harmonogramu zadań, usunięciu wszelkich rozpraszaczy, koncentrowaniu się na jednym zadaniu oraz robieniu przerw. Ważne będzie też rozgraniczenie czasu, który poświęcasz pracy, a który rodzinie. W przeciwnym razie może się okazać, że na sprawy zawodowe poświęcasz cały dzień – co szybko może doprowadzić, do efektu wypalenia.

 

PS Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *