Klasyka z twistem, czyli jak wyglądać nowocześnie w klasyce

Trzeba to przyznać: w ostatnich latach styl klasyczny stał się naprawdę sporym trendem, podchwyconym zwłaszcza w social-mediach, gdzie profile edukujące o stylu klasycznym właśnie – nie sposób zliczyć. Gdzie tkwi problem? W powielaniu. Wciąż powtarzane są te same zasady, te same połączenia, a nawet te same ubrania. Powiela się wciąż to samo. Sięgając po książkę Klasyka z twistem, czyli jak wyglądać nowocześnie w klasyce, miałam wielkie oczekiwania!

Gdy tylko ją zamówiłam i przesyłka dotarła – nastąpiło pierwsze pozytywne zaskoczenie. Książka była z ogromną starannością owinięta w logowaną bibułkę i zaklejona malutką naklejką. Pozornie – to tylko bibułka i naklejka. Jednak rozpakowywanie tak pięknie przygotowanej przesyłki – stanowi świetny wstęp do zapoznania się z jej zawartością. Jak się później okazuje, bardzo wartościową i tak po prostu… piękną.

Moje pierwsze skojarzenie? Podręcznik! Lekko śliski papier, mnóstwo zdjęć, rysunków, wypunktowań i wyróżnień – sprawia, że takie można odnieść rzeczywiście wrażenie. Nazwałabym go wręcz… podręcznikiem nowoczesnego stylu! Autorka z zachwycającą lekkością przeprowadza nas przez nowoczesne ujęcie zasad klasycznego stylu, pokazując że nie istnieje jeden właściwy sposób na ten styl. Każda z nas może stworzyć swoją unikatową wersję, w końcu każda z nas jest inna.

 

W książce znajdziemy nie tylko zasady stylizacji, ale również zasady łączenia kolorów, czy sprawdzone zestawy. To absolutnie wyczerpująca temat stylizacji pigułka wiedzy – od jakości ubrań, zasad stylizowania, przez akcesoria, aż do stylizacji na konkretne okazje.

 

Jak wybrać właściwy rozmiar?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę?

Jak sprawdzić i – co najważniejsze – ocenić skład?

Jak modelować sylwetkę ubraniami?

Jak nie… przestylizować?

Na te i wiele innych pytań – autorka odpowiada, a w zasadzie opowiada, bardzo konkretnie i wnikliwie, pozostawiając nam sporo przestrzeni do własnych refleksji i decyzji. Uwielbiam właśnie takie książki, które podsuwają nam maksimum wiedzy i inspiracji, umożliwiając przy tym wyciągnięcie inspirujących wniosków. W końcu bardzo często bywa tak, że nie brakuje nam możliwości, a właśnie pomysłu i wskazania kierunku.

Klasyka z twistem, czyli jak wyglądać nowocześnie w klasyce

Jak to jest „klasycznie”, a jak „nowocześnie”? Po lekturze tej książki chciałoby się zapytać: a jakie to ma znaczenie? Czy naprawdę ważne jest nazywanie tego, rozdzielanie grubą kreską? Czy nie ważniejsze jest to jak wykorzystujemy to w swojej codzienności? Bo przecież niesamowicie istotne jest, abyśmy potrafiły z uważnością wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar, nauczyć się czytać i oceniać składy, jak również określać stosunek jakości do ceny. Takie podstawowe umiejętności są przydatne w codziennym budowaniu własnego stylu.

Treść? Obszerna. Konkretna. Otwierająca oczy. Skłaniająca do myślenia. Inspirująca. Wykonanie? Na najwyższym poziomie! Książka jest doskonale wydana, z największą starannością. Porządna oprawa, dbałość o detale okładki – to wspaniałe zaproszenie do tego, co czeka nas w środku. Jak już wspomniałam wyżej – kojarzy mi się z podręcznikiem i jest to jak najbardziej pozytywne skojarzenie.

 

 

Autorka dzieli się swoimi obserwacjami i refleksjami, umożliwiając czytającym zmianę myślenia. Pokazuje, że styl i moda dotyczą każdego z nas bez wyjątku i to właśnie jest tutaj najważniejsze: każdy ma swój styl, każdy ma swój wyróżnik stylu i dzięki temu, że jesteśmy tak różni – możemy się nawzajem inspirować. 

A teraz najważniejsze! Co mnie w tej książce najbardziej poruszyło i dlaczego ostatecznie przeczytałam ją dwa razy (do tej pory)? Autorka pisze o stylu w sposób, który dosłownie wciąga. Zachwyca lekkością opowiadania. Bo tak, zdecydowanie opowiada! Opowiada o tych wszystkich zasadach – jak o najlepszej przygodzie! Zatrzymuje, intryguje, wciąga i inspiruje. Śmiało można porównać czytanie tej książki – do czytania opowieści. Autorka z fascynacją nam ją opowiada.

To zdecydowanie jedna z tych niewielu książek o modzie, która zostaje ze mną i ma swoje stałe miejsce na półce. Stanowi jeden z tych tytułów, który z całego serca można polecić każdemu. I tym, którzy dopiero odkrywają swój styl, poszukują go. I tym, którzy są już go świadomi, szukają jednak inspiracji i świeższego spojrzenia na temat. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *