Inspiracja: prezent dla mężczyzny

Mamy połowę października, z roku na rok – coraz szybciej szukamy prezentów świątecznych. Osobiście? Jestem zwolenniczką prezentów dość praktycznych. Takich, które będą pełnić jakąś rolę, zwyczajnie się przydadzą a gdzieś w tym wszystkim sprawią minimum przyjemności faktem, że są tak zwyczajnie dopasowane. Trafione. Nie zostaną odłożone w kąt i zapomniane. Zdecydowanie lubię prezenty trafione. Jaki wybrałabym prezent dla mężczyzny? Dla Taty? Dla Męża? Dla Przyjaciela? 

Dopasowany. Przede wszystkim dopasowany.

To szczególnie istotne, żeby dopasować prezent do bliskiej nam osoby. Co, jeśli nie mamy pojęcia jak to zrobić? Tutaj nasuwa się pytanie: dlaczego? Czy wystarczająco jej nie znamy? A może wystarczająco jej nie słuchamy?

Prezent dla mężczyzny z TrendHim

Marka TrendHim zapytała mnie: co idealnego na prezent dla mężczyzny, co sama byś wybrała? Przeglądałam. Szukałam. Oglądałam. Porównywałam. Z całą pewnością był to kilkuetapowy proces. Na czym skupiłam się przede wszystkim? Na kilku pytaniach:

  • Co już ma i jest niekoniecznie zadowolony – z przyjemnością spróbuje więc innej, podobnej opcji?
  • Co chciałby mieć ale wciąż się nie zebrał, żeby to sobie sprawić?
  • Co z całą pewnością się jemu spodoba ale samemu nie przyszłoby nawet do głowy tego poszukać?

I znalazłam! Załóżmy, że dotąd nasz Obdarowywany nie trafił na kosmetyki do pielęgnacji brody, które by go zadowoliły. Albo jeszcze inaczej: nie używa takowych, nie poświęcił na taki wybór większej uwagi. Oczywiście, pod warunkiem że Obdarowany posiada brodę… 🙂

Wybrałam zestaw startowy do pielęgnacji brody. I zanim cokolwiek o nim samym tutaj napiszę, zdradzę mały sekret! Od kilku już lat jestem content writerką dla męskich marek i portali, piszę dla nich miesięcznie ogrom treści o modzie i nie tylko. Pomijając więc już zupełnie fakt posiadania brodacza w domu – zwyczajnie się na tym znam! Idźmy więc dalej: dlaczego wybrałam właśnie ten zestaw? 

  1. Śmiało można nazwać go kompleksowym: posiada wszystko to, co niezbędne. Mamy tutaj szampon i odżywkę do brody, balsam, olejek i szczotkę.
  2. Design zwraca uwagę. Tak, tak, wiem – to tylko buteleczki. Aczkolwiek wcześniej zdarzało mi się już kupować kosmetyki mężowi albo obserwować, co sam kupuje i tutaj warto podkreślić, że wygląd opakowań nie zawsze łączy się z estetyką czy charakterem. Co warto dodać? Są niewielkie. Poręczne. W sam raz by wrzucić do kosmetyczki na weekend.
  3. Zapachy. Oczywiście, zamawiając online – nie możemy powąchać zawartości. Musi wystarczyć opis. I co tutaj znajdziemy w opisie? Ziemista i uspokajająca paczula. Orzeźwiające limonka, pomarańcza i mięta. Kojąca lawenda. Urzekające drzewo herbaciane. Mamy tutaj do wyboru kilka nut zapachowych zestawów, ten jednak przekonał mnie najbardziej. I wcale się nie pomyliłam, jest świetny!
  4. Szczotka do brody została wykonana w stu procentach z drewna gruszy i naturalnej szczeciny dzika.

To tyle, jeśli chodzi o konkrety. Każdy element zapakowany został w estetyczne opakowanie a wszystko razem – w czerwone pudełko, z dość minimalistycznym (ale zdecydowanie męskim!) nadrukiem.

 

Jak wybrać prezent dla mężczyzny?

Jak wybrać prezent dla mężczyzny? Przede wszystkim z uwagą skupioną… na tym konkretnym mężczyźnie. Co lubi? Czego potrzebuje? Co może się jemu spodobać a co już niekoniecznie? To – moim zdaniem – bardzo ważne, żeby skupić się na tym dopasowaniu. Przypadkowe, nieprzemyślane prezenty są zwyczajnie zbędne. Jeśli wiemy, że coś się nie przyda, nie spodoba – nie ma sensu tego wręczać. Czasami właśnie coś zwyczajnie przydatnego, takiego wręcz przyziemnego – sprawdzi się lepiej, niż najbardziej wyszukany i oryginalny prezent, który będzie nietrafiony. Jeśli wiesz, jakie perfumy uwielbia – śmiało, kup! Będzie mieć na zapas, zużyje. W końcu lubi. Prezent dla mężczyzny nie jest tutaj wyjątkiem.

Każdy prezent powinien być dopasowany do obdarowanego. Niezależnie od okazji!

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *