Oczywiście, że nie istnieje jedyna taka uniwersalna instrukcja! Ale już książka Męska szafa: instrukcja obsługi autorstwa Dandycore – to z całą pewnością niezwykle przemyślana publikacja, w której znajdziemy dość kompleksowe podejście do męskiej garderoby. Autorzy, znani ze swojej pasji do mody i wyjątkowego wyczucia stylu, prowadzą czytelnika przez zakamarki nie tylko współczesnych trendów, ale przede wszystkim klasyki oraz osobistego stylu w codziennym ubiorze.
Książkę kupiłam już sporo czasu temu, uzupełniając biblioteczkę przed realizacją ważnego projektu dla klienta z sektora mody męskiej i muszę przyznać, że za pierwszym razem przeczytałam ją mocno zadaniowo, a gdy skończyłam – poczułam niedosyt. I to nie z tego powodu, że czegoś w niej zabrakło! Po prostu, czytając ją w takim trybie mocno zadaniowym „przeczytaj, poznaj, porównaj” nie miałam przestrzeni na delektowanie się lekturą, która w przypadku tego tytułu jest niesamowicie satysfakcjonująca!
Doskonale poukładana wiedza.
Przepiękna estetyka.
Dbałość o detale.
Zachwycający styl nie tylko wydania, ale i… pisania.
Panowie kupili mnie, bez dwóch zdań! Dlatego w końcu zebrałam się i do tego, aby o książce Męska szafa: instrukcja obsługi napisać. Znajdziemy w niej praktyczne porady – płynnie skomponowane z teoretycznymi podstawami dotyczącymi stylu. Zaczynamy od dość fundamentalnych zagadnień, jak dobór odpowiednich fasonów i kolorów, a następnie przechodzimy do szczegółowych wskazówek w konkretnych już zestawach ubrań. Zawarte w publikacji ilustracje oraz fotografie stanowią doskonałe wsparcie dla opisywanych koncepcji, ułatwiając zrozumienie kluczowych aspektów męskiej mody.
I tutaj muszę się na moment zatrzymać, aby pozachwycać się nad samym wydaniem tej książki! Starannie – to po pierwsze. Z wyczuciem – to po drugie. Estetycznie i elegancko – to po trzecie. Szczególnie urzekło mnie połączenie kolorów bordowego i granatowego wewnątrz, co wspaniale wygląda i robi wrażenie #wow już od pierwszych stron lektury.
Jednym z dość wyraźnie wybrzmiewających przesłań książki jest spójność w stylu oraz ogromne znaczenie jakości nad ilością. Autorzy pokazują nam, że inwestowanie w kilka dobrze uszytych, ponadczasowych elementów garderoby może przynieść znacznie lepsze rezultaty, niż gromadzenie dużej ilości ubrań, które dość szybko się nudzą lub są zapominane. W całości się z tym zgadzam, jako wielka fanka idei „mniej znaczy więcej”, nadmiar przypadkowych ubrań jeszcze chyba nikomu się nie przysłużył w żaden sposób.
Książka stanowi znakomity przewodnik dla tych, którzy pragną w prosty sposób zanurzyć się w świat mody męskiej. Szybko można dowiedzieć się z niej, w jaki sposób zbudować praktyczną kapsułową garderobę, a różnorodne i liczne (!) przykłady stylizacji będą nieocenioną pomocą nie tylko dla nowicjuszy, ale także dla bardziej doświadczonych, którzy czasem po prostu borykają się z brakiem inspiracji na nowe outfity. Gorąco polecam tę publikację zarówno tym, którzy stawiają pierwsze kroki w modowym świecie, jak i tym już bardziej świadomym, mającym już za sobą bogate doświadczenie w kwestii stylu.
A dlaczego piszę akurat o tej książce?
Zawodowo od lat czytam i niejednokrotnie wracam do książek modowych, z prostego powodu: aby wiedzieć, znać, rozumieć, nadążać. W przypadku mody męskiej – tych książek jest widocznie mniej. Ta pozycja to jedna z tych, które od razu po przeczytaniu – trafiły na półkę z innymi, które ze mną zostały. To takie wyjątkowe grono autorów i tytułów, które z czystym sumieniem polecam dalej, na których często pracuję z klientami i do których czasami po prostu wracam.
Zdarza nam się wciąż zapominać, że moda to nie tylko ubrania. To historie, ludzie, zasady, inspiracje. Przecież każdy element mody opowiada swoją unikatową historię, a ludzie stojący za tymi historiami – wzbogacają nas o nowe perspektywy. Zasady mogą służyć jako fundament, jednak to kreatywność i indywidualność każdej osoby sprawiają, że moda jest tak fascynująca i dynamiczna. Zamiast traktować ją jedynie jako kwestię estetyki, spróbujmy dostrzegać w niej o wiele więcej – źródło wyrazu siebie, refleksję naszego otoczenia i sposób na… opowiadanie własnej historii.
Czego dowiesz się z książki Męska szafa: instrukcja obsługi autorstwa Dandycore?
- Jakie są rodzaje stylów w modzie męskiej? Czym się różnią, jakie mają cechy charakterystyczne?
- Jak zbudować swoją indywidualną garderobę kapsułową?
- Czy i jak korzystać z aktualnych modowych trendów?
- Jak ubierać się do pracy, aby komfort łączyć ze stylem, a to wszystko jeszcze dopasować do charakteru pracy?
- Jak rozpoznać swój typ sylwetki i co z tą wiedzą później zrobić?
- Jak skutecznie łączyć kolory w ubraniach?
- Jak wybierać i rozróżniać materiały?
- Jak prać ubrania, aby służyły nam zdecydowanie dłużej?
- Jak dbać o buty, w zależności od ich rodzaju?
- Jak kupować ubrania on-line i dlaczego warto przekonać się do takiej opcji?
Czy ta lista wygląda… wystarczająco? Tak, zdecydowanie. Gdyby tak ktoś, kto jest na zupełnym początku swojej modowej świadomej drogi – sięgnął właśnie po ten tytuł i zaczął właśnie od niego, czytając rozdział po rozdziale i wyciągając indywidualne wnioski, z całą pewnością miałby ułatwiony start! Bez dwóch zdań, można nazwać tę książkę kompleksowym przewodnikiem, podręcznikiem wręcz. Pigułka wiedzy, zamknięta w przepięknym, zachwycającym detalami wydaniu, dopełniona wystarczającą ilością inspiracji i przykładów.
Czy polecam? Oczywiście, że polecam!