Jak wyglądać klasycznie i kobieco latem?

Jak wyglądać klasycznie? Jak wyglądać kobieco? Odpowiedzi na te pytania – poszukuję od wielu już lat. Zazwyczaj metodą prób i błędów, szukam co jest dla mnie odpowiednie a co niekoniecznie, w czym wyglądam dobrze a w czym nie do końca. Bardzo rzadko szukam inspiracji, bardzo niewiele kont modowych obserwuję na Instagramie. Nie lubię wielości, sprzeczności – lubię własną drogę. 

Dzisiaj chciałabym ci jednak – trochę na przekór – o pewnej osobie opowiedzieć. Gdy natrafiłam na konto Kornelii (@kornelia_stylistka), zaobserwowałam w zasadzie odruchowo. Po dokładniejszym wczytaniu, okazało się, że moje zamiłowanie do łączenia niewielu kolorów, maksymalnie trzech – to zasada! Zasada trzech kolorów, czyli kwintesencja stylu klasycznego i kobiecego zarazem. Podrzucam przykłady:

biel, czerń & bordo

biel, czerń & beż

biel, czerń & szarość

Kornelia napisała e-book, na który bardzo czekałam. Nawet nie dla samej zawartości – co chcąc wesprzeć to, co robi. Pech chciał, że w wyniku splotu nieszczęśliwych wydarzeń, e-book nie trafił do sprzedaży a wszyscy chętni kupujący – otrzymali w zamian jego część za darmo. Ta część – stała się Mini e-bookiem, który aktualnie można kupić w wersji Wakacyjnego przewodnika dla kobiet, które dążą do klasycznego i kobiecego stylu. Nie zdradzę oczywiście całej listy 14 ubrań, które są tutaj wymienione ALE mogę podzielić je na trzy kategorie:

  • Te, które mam, noszę i uwielbiam.
  • Te, których nie mam, chciałabym mieć ale wciąż szukam ideałów.
  • Te, których nie mam ale nie widzę ich w tej chwili u siebie, nawet więc nie szukam.

Zacznijmy od pierwszej kategorii! Kornelia wyróżniła m.in. kapelusz i długi kardigan. Towarzyszą mi od zeszłego roku, stanowią doskonały dodatek do każdej letniej stylizacji. Zerknij tylko na przykłady, prosto z mojego instagramowego konta:

Te, których nie mam, chciałabym mieć ale wciąż szukam ideałów.

Czyli kolejna kategoria. Kiedyś, bardzo dawno temu – ktoś mi powiedział, że źle wyglądam w niebieskim. Od tamtej pory… nie nosiłam tego koloru. Mówiłam zawsze: nie lubię, nie pasuje do mnie. Wystarczyło poobserwować jakiś czas Kornelię – by zacząć szukać idealnej niebieskiej dla siebie. Kilka już mierzyłam, póki co żadnej nie wybrałam ale bardzo żałuję, że przez tyle lat nie miałam żadnej w szafie. Teraz postanowiłam mieć jedną i nosić ją przez cały rok.

Jak wyglądać klasycznie latem? Uwielbiam monochromatyczne stylizacje. Moja ulubiona? Czarna sukienka i czarne klapki. A zdecydowanie bardziej wyjściowo? Szare niskie szpilki i szara dopasowana sukienka. Albo czarne spodnie, czarny top i czarne klapki. O tym również poczytacie w e-booku.

O czerni latem pisałam już tutaj: Czarne sukienki na lato.

Na co z kolei – się nie zdecyduję? Mimo że znalazłam tutaj szczerą polecajkę sukienek kopertowych i doskonałe uzasadnienie, wiem że to nie dla mnie. Przygodę z poszukiwaniem idealnej sukienki kopertowej – już dawno uznałam za zakończoną. Każdy wybór był… zły. Oczywiście: jest wyjątek! Mam przepiękną sukienkę w odcieniu ciemnej zieleni, z za dużym dla mnie (oczywiście) dekoltem kopertowym ale znalazłam przepiękne czarne koronkowe body pod spód i teraz mam lejący się dekolt, z czernią pod spodem i stanowi to ultrazgrany duet. Ale to wyjątek. I na nim poprzestałam, póki co.

Więcej nie zdradzam!

Mam ogromną nadzieję, pokazać niebawem swoją niebieską sukienkową zdobycz. Nadal – oczywiście! – będę pokazywać swoje stylizacje monochromatyczne, jak również te zgodne z zasadą trzech kolorów.

Jeśli jesteś ze mną już dłużej, zapewne znasz moje zamiłowanie do czerni i szarości, zapewne kojarzysz już pojedyncze elementy, które zestawiam wciąż od nowa. Wypracowałam swoje własne zasady, styl, komfort. Nie zmienia to faktu, że uczymy i inspirujemy się całe życie. I między innymi z tego powodu – obserwuję Kornelię.

Mamy tę możliwości decydowania o tym, jakie treści do nas docierają. Osobiście dobieram je z wielką dbałością. Zależy mi, żeby dostarczać sobie tylko takich informacji, których naprawdę chcę lub potrzebuję i które nie pozbawiają mnie jakkolwiek spokoju. Lubię ludzi, którzy roztaczają wokół siebie ten spokój. U Kornelii to znajduję i szczerze polecam! Nie tylko po to, żeby dowiedzieć się: jak wyglądać klasycznie? 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.