Gdy On to Ten Właściwy – jak to rozpoznać…? 10 cech Partnera Idealnego ❤

Tyle się mówi o dwóch połówkach jabłka, miłości od pierwszego wejrzenia, miłości aż po grób, motylkach w brzuchu i tak dalej i dalej… Tak samo jak są pewne znaki mówiące, że to Absolutnie Nie Ten Właściwy, tak też są takie, które pomagają nam upewnić się, że to Ten Właściwy mężczyzna na naszej drodze się pojawił. Trochę poczytałam, trochę pomyślałam, trochę B. poobserwowałam dla porównania z tym, co wchłonęłam z kolejnymi akapitami mądrości pisanych w znakomitej większości przez terapeutów par, psychologów, seksuologów czy innych znawców.

Po takim dokładnym researchu udało mi się stworzyć listę 10 cech, które Ten Właściwy posiada. I to te cechy, wypatrzone przez nas w jego zachowaniu, mogą nam jasno komunikować, że zależy jemu i przede wszystkim traktuje nas poważnie, będąc przy tym naprawdę dobrym materiałem na partnera do trwałego związku. Jakie to cechy? Jakie zachowania? Poznajcie mój ranking:

 • Rozmawia z Tobą o wszystkim. Nie dlatego, że chce “zabić czas” albo udawać zainteresowanie. Nic podobnego! On n a p r a w d ę się Tobą interesuje i chce też o wszystkim Ci mówić. Nie mówimy oczywiście o pierwszym dniu czy nawet tygodniu znajomości! Każde z Was potrzebuje czasu by się stopniowo otworzyć, On jednak tego ewidentnie chce i tego samego wyczekuje z Twojej strony. To przede wszystkim dojrzałe podejście – znak, że możecie stać się swoimi powiernikami, najlepszymi przyjaciółmi, móc na sobie zawsze polegać a to doskonałe fundamenty dla trwałego i pięknego związku.
 • Chce spędzić z Tobą życie, nie traktuje Cię w kategoriach krótkoterminowej znajomości. Mówiąc o przyszłości, mówi w kategoriach: my, zamiast: ja. Bierze Cię pod uwagę w swoich planach, chce tworzyć z Tobą wspólne i wspólnymi siłami do ich realizacji dążyć. Przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji, nieważne czy mniej czy bardziej istotnej, zawsze pyta Cię o zdanie, o radę, zawsze Cię o niej informuje. Nie ma przed Tobą tajemnic. Naturalne dla Niego jest, że mówi Tobie niemalże o wszystkim.
 • Szanuje Twoją przestrzeń, nie osacza Cię. Rozumie, że możesz mieć gorszy dzień, potrzebujesz czasu dla siebie czy chwili samotności. Zdaje sobie sprawę, że oboje potrzebujecie własnej przestrzeni, wyjścia ze znajomymi czy posiedzenia bez drugiej osoby w ciszy na kanapie. On to wszystko rozumie, szanuje i praktykuje. Nie jesteście ze sobą 24 godziny na dobę, macie swoje zainteresowania, nie ingerujecie w nie sobie nawzajem. Partner idealny nigdy nie będzie zakazywał Ci czegokolwiek tylko dlatego, że ma taki kaprys albo chce Cię mieć na wyłączność!
 • Nie jest powierzchowny. Nie wymaga od Ciebie perfekcyjnego wyglądu z a w s z e. Docenia dni bez makijażu czy w dresie i absolutnie tego nie krytykuje czy nie wyśmiewa. Jesteś dla niego atrakcyjna zawsze i mówi Ci o tym byś miała tego świadomość. Mało tego! Swoim zachowaniem sprawia, że c z u j e s z się atrakcyjna, dodaje Ci pewności siebie!
 • Nie stosuje przemocy. Ani tej fizycznej ani tej psychicznej. Oczywista oczywistość. Niedopuszczalnym dla niego byłoby podnieść na Ciebie rękę, obrażać Cię czy jakkolwiek ranić. Nie trzeba chyba nic więcej w temacie dopowiadać…? Nie jest przemocowcem i tego nie pochwala, wręcz gardzi tym. I koniec kropka.
 • Czujesz się przy nim absolutnie bezpieczna. W jego ramionach wydaje Ci się, że mógłby ochronić Cię przed całym niemal światem. Ba! Sama jego obecność budzi w Tobie ogromne pokłady spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Stabilizacja, opieka, brak wszelkiego niepokoju czy świadomość, że ten mężczyzna obok nas zawsze, absolutnie zawsze, obroni mnie przed niebezpieczeństwem ani nie sprowadzi go na nas świadomie. To świadomość, że nieważne co by się działa – nic mi przy nim nie grozi. Że jestem bezpieczna.
 • Pragnie o Ciebie dbać. Nie oczekuje, że będziesz nad nim nadskakiwać i zastąpisz jemu matkę czy nianię, podsuwając wszystko pod nos a on będzie sobie beztrosko wegetował. Nie nie! On zadba o Ciebie. Najpierw zapyta, czy jadłaś już kolację a dopiero później będzie się interesował tym, co dobrego na niego czeka. Owinie Cię szalikiem zanim wyjdziecie na mróz, gdy będziesz się upierać, że wełniane ustrojstwo potarga Ci włosy. Przykryje Cię kocem, gdy zaśniesz na kanapie. Naturalnym odruchem będzie dla niego troska o Ciebie.
 • Jest z Tobą na dobre i na złe. Zawsze, niezależnie od sytuacji. To akurat powinno być naprawdę oczywiste, najbardziej ze wszystkich wymienianych cech. Nosz kurde! Wiadomo, że jeśli się kogoś kocha, nie zostawia się go tylko dlatego, że pojawiły się jakieś trudności. Teoretycznie wiadomo, w praktyce obserwujemy różne sytuacje i wiemy, że zdarzają się różne sytuacje. On jednak nie wycofa się tylko dlatego, że spotkają Was jakieś problemy czy komplikacje. Nie trzaśnie drzwiami, ignorując problem – wspólnie z Tobą będzie chciał go rozwiązać byście mogli potraktować to jako próbę i wyjść z niej umocnieni.
 • Chce poznawać Twoich bliskich, przyjaciół i byś Ty poznawała jego otoczenie. Chce się Tobą chwalić, chce znać również ważne dla Ciebie osoby. Nie izoluje Cię od swojej codzienności, nie ukrywa przed rodziną czy kumplami. I podobnie działa też w drugą stronę. Nie stroni od spotkań z Twoimi znajomymi, rodzinnych spotkań czy poznawania kogokolwiek, kto jest dla Ciebie ważny.
 • Zna słowo: przepraszam. Nie używa go by Tobą manipulować ale ze szczerego poczucia winy. Wbrew pozorom umiejętność szczerych przeprosin, bezinteresownych i “od serca” to ważna umiejętność, wymagająca naprawdę sporej siły. Doceń skarb, który masz… 🙂

I jak…? Kto może się poszczycić odhaczeniem wszystkich tych punktów u swojego partnera lub u siebie? Jak długo trwają już Wasze związki? Która z tych cech jest Waszym zdaniem najważniejsza a która najmniej istotna? ❤

Napisane teksty 193

2 thoughts on “Gdy On to Ten Właściwy – jak to rozpoznać…? 10 cech Partnera Idealnego ❤

 1. Najważniejsze co się da zawarłaś w jednym tekście, brawo!!! I życzę Wam kochani wszystkeigo co tak piękne bo czytam Cię od początku i wiedziałam że będziesz szczęśliwa z kimś kto na Ciebie zasługuje <3 <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj też

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: