Atrakcje na wesele | przegląd

Przeglądając ślubne fora i grupy, bardzo często spotyka się pytanie: jakie atrakcje na wesele? Odpowiedzi zazwyczaj można podzielić na dwie grupy. Zwolenników i przeciwników weselnych atrakcji. W zasadzie każda konkretna atrakcja ma dwa takie obozy, wskazujące z kolei bardzo rzeczowe argumenty. Sami stoimy przed decyzjami weselnymi, chociaż od początku mieliśmy dość określone pomysły i stanowisko w pewnych kwestiach. Mimo wszystko postanowiliśmy zrobić przegląd dostępnych na rynku weselnych atrakcji – tych najczęściej spotykanych. 

Atrakcje na wesele mogą być fajne.

Są takie elementy atrakcji dla gości, które pojawiają się naprawdę często. I tym mocniej to się odczuwa, nim częściej się bywa na weselach w roli gościa chociażby. Na przykład takie upominki. W zasadzie na każdym weselu już spotykane. Ciasteczka, magnesy, krówki i tak dalej. 

Fotobudki, barmani i animatorzy dla dzieci to również często wybierane rozwiązania. Jest też całe mnóstwo innych. Wszystkie atrakcje na wesele mają swoje plusy i minusy, każda to bez wątpienia jakieś zaangażowanie, jakiś poświęcony czas i określony wydatek. Czy warto? I co naprawdę warto? 

# fotobudka

Za:

Państwo Młodzi i goście mają fajną pamiątkę

goście mają urozmaicenie, jeśli ktoś nie przepada za tańcami

Przeciw:

goście stoją w kolejce zamiast się bawić

nie wszyscy zdążą zrobić zdjęcia, nie wszyscy też zostawią zdjęcia dla Pary Młodej

dość spory koszt (sprawdzaliśmy kilka ofert i cena za 4 godziny waha się w granicach 800-1000 zł)

potrzeba sporo miejsca na rozstawienie

# drinkbar

Za: 

alternatywa dla osób nie pijących czystych alkoholi

możliwość serwowania ciekawych drinków bezalkoholowych

mniejsze zużycie alkoholu niż standardowo

Przeciw: 

potrzeba miejsca na rozstawienie

koszty ➡ i tutaj już bywa różnie. Widzieliśmy ofertę np. 1600 zł za 5 godzin, przy czym barman ma wszystko, co potrzebne do drinków a Państwo Młodzi dorzucają tylko weselną wódkę. Pokaz barmański to dodatkowy koszt, od kilkuset złotych do półtora tysiąca nawet. Do tego dochodzi tzw. “talerzyk” bo przecież wynajętej obsłudze wesele (również barmanowi!) taki zapewniamy. Koszt może więc urosnąć do naprawdę sporej kwoty.

# bańki mydlane

Za: 

bajkowy efekt

atrakcja dla dzieci

niski koszt

Przeciw: 

(może ale nie musi) śliski parkiet

(może ale nie musi) poplamienie sukni Panny Młodej lub strojów gości

(może ale nie musi) rozproszenie dzieci i np. podczas pierwszego tańca Pary Młodej, na widok baniek – maluchy wparują na parkiet

# zimne ognie

Za: 

piękny efekt, zwłaszcza na zewnątrz w nocy

niewielki koszt

Przeciw:

jeśli wesele jest jesienią lub zimą – gościom może być zwyczajnie zimno wyjść nagle na zewnątrz i pozować do zdjęć

aby wszystko wyszło naturalnie i pięknie – potrzebny jest dobry pomysł, warto to przemyśleć

# lampiony

Za:

brak argumentów przemawiających za

Przeciw:

wymagane pozwolenie od Straży Pożarnej

ryzyko wzniecenia pożaru

ryzyko wyrządzenia sobie lub komuś krzywdy (ktoś nieumiejętnie podpali lampion, ogniem zajmie się np. ubranie)

zaśmiecanie – bo lampiony w końcu gdzieś wylądują, prawda?

efekt zazwyczaj jest o wiele gorszy niż zamierzony – nie udaje się wypuścić ich równocześnie przez wszystkich, nie wznoszą się idealnie równo, itd.

# wypuszczenie balonów

Za:

bezpieczniejsze niż lampiony

Przeciw: 

potrzebne jest zawiadomienie dla lotnictwa o wypuszczaniu balonów

zaśmiecanie – bo balony gdzieś wylądują i będą zalegać jako śmieci

organizacja – w większości przypadków balony muszą być “przygotowywane” na świeżo, ponieważ świecą się zaledwie kilka godzin i nie mogą gotowe czekać zbyt długo

koszt – około 80/90 balonów to mniej więcej 400-700 zł

# ciężki dym

Za:

najczęściej to nieduży koszt, bardzo często DJ lub zespół mają to w swojej standardowej ofercie

piękny efekt, zwłaszcza przy pierwszym tańcu

Przeciw: 

nie wszystkim gościom może to się podobać, niektórym może wręcz przeszkadzać

nie każda sala jest przystosowana do takiej atrakcji (wielkość i wysokość)

# animator dla dzieci

Za: 

atrakcja dla dzieci

rodzice mogą odetchnąć

Przeciw: 

przerwy w weselu

potrzeba sporej ilości miejsca

koszty (zwłaszcza z dodatkowymi elementami, typu: dmuchane zamki, bańki mydlane, etc.)

Atrakcje na wesele to aktualnie szeroki wachlarz możliwości.

To tylko te najczęściej wymieniane z atrakcji. Bo jest jeszcze wata cukrowa, pokazy tańca, fajerwerki, wypuszczanie gołębi i całe mnóstwo innych, niekiedy naprawdę wymyślnych, pomysłów. W Internecie można znaleźć całe mnóstwo inspiracji – tak naprawdę wystarczy by jedna para coś zrobiła i znajdzie się kolejna, która to powtórzy w swoim stylu. W ten sposób coś, co jeszcze rok wcześniej było nieznane, nagle staje się powszechną praktyką. Tak popularność zdobywają właśnie atrakcje na wesele. I nie tylko. W ten sposób powstaje większość trendów. Dzisiaj coś jest oczywiste, wcześniej jednak był ktoś, kto przetarł szlaki dla kolejnych. Ktoś najpierw zaczął nosić eleganckie tuniki na wesele – zamiast klasycznych sukienek. Ktoś najpierw zaczął prosić o zdrapki – zamiast kwiatów. Ktoś najpierw zaczął mówić głośno, że bez disco-polo można się bawić do rana.

Osobiście uważam, że wesele to spotkanie z bliskimi nam osobami, w ich gronie świętowanie tego ważnego dnia. Dobre jedzenie, muzyka, swoboda. Świadomość gości, że są mile widziani, że jesteśmy wdzięczni za ich przybycie. Drobne upominki, niewymuszone i dobrane tak, żeby przypadły do gustu. Kameralne grono, dzięki czemu można z każdym zamienić kilka słów, zatańczyć, obdarzyć uśmiechem. Za rok, pięć czy piętnaście – nikt może nie będzie pamiętać wypuszczanych lampionów, balonów czy czegokolwiek podobnego. W pamięci pozostają wspomnienia ludzi, przede wszystkim ludzi. 

____________________________________________________________________

Piszę o ślubach.

Upraszczam skomplikowane, obalam absurdy, wyszukuję historie i współtworzę je, puszczając dalej w świat. Wedding plannerka z zawodu, blogerka z zamiłowania. Ten cykl to zaledwie namiastka tego, co mam do przekazania. Na wszelkie okołoślubne pytania i wątpliwości, odpowiedzi można znaleźć tutaj: 

slubposwojemu.pl 

Z kolei na Instagramie można podglądać śluby, eventy i sesje, zorganizowane przeze mnie osobiście. Wszystkie zdjęcia tam to tylko i wyłącznie moje realizacje, którymi dzielę się ze światem. Zapraszam serdecznie: 

slubpowaszemu

Napisane teksty 193

4 thoughts on “Atrakcje na wesele | przegląd

  1. Im mniej tym lepiej bo goście później są przygnieceni ilością wszystkiego dookoła. A to nic fajnego z punktu widzenia takiego gościa właśnie….

  2. Byłam na jednym weselu z teatrem ognia bodajże, wiejskim stołem z bimbrem i cydrem, animatorem dla dzieci, dziczyzna o północy, fotobudka, barmanem i balonami do nieba. O wiele za dużo wszystkiego. Chaos i przesyt bo goście nie mieli czasu nawet posiedzieć i pogadać bo co chwilę jakieś atrakcje….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj też

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: