Konkurs z Canpol Babies | wygraj zestaw dla malucha!

Mając w domu prawie-pięciolatka, można zapomnieć już o tak przyziemnych sprawach, jak mycie i wyparzanie butelek, wymiana śliniaczków czy kubeczków. Co prawda nadal mamy zestaw z talerzykiem i miseczką we wzór z bajki – jednak jest to nieporównywalnie mniejsza ilość do tego, co posiadaliśmy jeszcze jakieś dwa lata temu.

Spodziewając się teraz drugiego dziecka, mamy poniekąd świadomość pewnych kwestii, które przy pierwszym – były w jakimś stopniu błędnymi. I chociaż z zasady już nie lubię nadmiaru wszelkich akcesoriów, to tym razem z pewnością będę umiała wskazać te naprawdę niezbędne, pomijając zupełnie nieprzydatne. Póki jednak znów zmierzymy się z tematem chociażby rozszerzania diety – minie jeszcze trochę czasu.

***

W międzyczasie we współpracy z Canpol Babies, dzięki programowi Blogosfera (w którym biorę zresztą udział) – mam dla was

K O N K U R S !

Co należy zrobić?

To konkurs nie byle jaki, wcale też więc nie łatwy! Uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć w komentarzu na dole, na pytanie: Bez czego nie wyobrażasz sobie rozszerzania diety u dziecka?  

Aby nie było jednak zbyt łatwo – odpowiedź musi zmieścić się w JEDNYM zdaniu i być na tyle jasna by każdy zrozumiał, o co chodzi.   

Uwaga! Ważne by w komentarzu wpisać poprawny adres e-mail, to za jego pośrednictwem będziemy kontaktować się ze zwycięzcami!

Co można wygrać?

Zestaw “Hello little” marki Canpol Babies, widoczny na zdjęciu poniżej:

Kto wygrywa?

Najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie nagrodzona zestawem od Canpol Babies.

Ile trwa konkurs?

Startujemy 18 kwietnia 2019 roku, bawimy się do 16 maja 2019 roku włącznie.

Wyniki ogłosimy tutaj, na dole wpisu – do 20 maja 2019 roku.

P O W O D Z E N I A i udanej zabawy!

Edit, 26. 05. 2019 r.

Nagrodę zgarnia Mama_blizniaczek za komentarz:

Jako mama bliźniaczek nie wyobrażam sobie karmienia bez uczenia samodzielności moich córeczek przy spożywaniu posiłków, dlatego wybieramy metodę BLW, dzięki której najpierw się trochę nameczymy sprzątaniem a później odetchniemy przy kawie jak dziewczyny same będą ładnie jadly 🙂

Proszę wyczekiwać wiadomości e-mail ode mnie lub odezwać się samodzielnie na msama.blog@gmail.com

Napisane teksty 288

29 thoughts on “Konkurs z Canpol Babies | wygraj zestaw dla malucha!

 1. Rozszerzając dietę Malucha mojego ,niezbędne są naczynia Canpol Babies-powiem Wam dlaczego
  -są praktyczne,kolorowe i bardzo wygodne,śliczne i poręczne i do tego modne,
  każdy Maluch będzie z nich zajadał z radością,
  rozszerzanie diety mając zestawiki naczyń od Canpola będzie dla każdego Smyka wielką przyjemniością!!!

 2. Nie wyobrażam sobie rozszerzania diety bez garnka, noża, blendera, pełniej lodowki odrobiny wiedzy i głowy pelnej pomysłow żeby wyczarować cuda na talerzu malucha.

 3. Bez wygłupów i zabawek, bez szaleństwa i gilgawek,
  i choć żona wciąż marudzi, z tatą podczas jedzenia synek się nie nudzi.

 4. Bez świeżych, pochodzących z pewnych upraw, farm produktów, które nie są nafaszerowane chemią, za to są skarbnicą witamin oraz bogactwem smaków z całego świata.

 5. Nie wyobrażam sobie rozszerzanie diety u dziecka bez tego słodkiego widoku uroczo umorusanej buzi i radosnych oczu zaciekawionych nowym smakiem.

 6. Rozszerzania diety nie wyobrazam sobie bez papierowego kartonika, przy “losowaniu” dzisiejszego dania niezbędnika, w środku znajdują się karteczeki np “brokuł”, “marchewka”, “zupka jarzynowa” i dziecko samo losuje co zje, jest tym na tyle zafascynowane, że nawet mimo tego iż od początku był niejadkiem a karmienie go było koszmarem (ciągłe odwracanie głowy, zaciskanie ust) to dzięki temu sposobowi je aż mu się uszy trzęsą !

 7. Na przekór wychodzę i wyjaśnić wszystkim muszę,
  Z rozszerzeniem diety u dziecka wcale nie wyruszę,
  Jeśli odpowiedniego wieku nie sięgnie ma dziecina,
  Każdy daje co się spodoba, a o zaleceniu zapomina.

 8. Jako młody tata wiele w temacie się tak nauczyłem,
  I swój niezbędnik przy rozszerzaniu diety odkryłem,
  Otóż jakże ważne jest tych przyborów zapewnienie,
  Aby z zastawu dla dziecka bezpieczne było jedzenie.

 9. Bez CIERPLIWOŚCI nie wyobrażam sobie diety rozszerzania,
  Przecież dzieciątko różne humory miewa podczas zajadania,
  Rzuca okruchami i pluje gdy coś nowego mu nie posmakuje,
  Więc bez cierpliwości i opanowania tego się nie podejmuje!

 10. Mniam mniam diete rozszerzamy, z całą rodziną przy stole siadamy i z uśmiechem na twarzy w podróż ze smakami nowymi wyruszamy.

 11. Oprócz podstawowych talerzyków, sztućców i kubków do rozszerzania diety ja osobiście dodatkowo nie wyobrażam sobie bez porządnego krzesła do karmienia, ponieważ z racji tego, że jestem samotną mamą i podczas pierwszych nowych posiłków wprowadzanych do menu mojej córki, wówczas gdy jeszcze nie umiała sama siedzieć, karmiłam ją trzymając u siebie na kolanach i na prawdę było to nie lada wyzwanie 🙂

 12. Nie wyobrażam sobie rozszerzania diety dziecka bez znajomości zasad pierwszej pomocy, a w szczególności, co robić podczas zakrztuszenia.

 13. Rozszerzania diety u dziecka nie wyobrażam sobie bez podania pierwszego dania na bazie mojego mleka- mówię to ja matka KPI przez rok czasu- a więc był to gotowany ziemniak wymieszany z moim odciągniętym mlekiem i okazał się pierwszym larytasem dla synka.

 14. Jako mama bliźniaczek nie wyobrażam sobie karmienia bez uczenia samodzielności moich córeczek przy spożywaniu posiłków, dlatego wybieramy metodę BLW, dzięki której najpierw się trochę nameczymy sprzątaniem a później odetchniemy przy kawie jak dziewczyny same będą ładnie jadly 🙂

 15. U nas właśnie za moment zaczniemy rozszerzanie diety i mam nadzieję, że tak jak niegdyś synek, to teraz i córeczka polubi jeść metodą BLW, do wprowadzenia której potrzeba zdrowego jedzonka, wielkiego śliniaka i sporo cierpliwości do sprzątania lub psa 😀

 16. Rozszerzania diety za 3 miesiące mojego maluszka nie wyobrażam sobie bez podania dziecku zdrowej zupki z marchewki z babcinego ogródka kiedy akurat marchewka będzie świeża , młoda i bez nawozu uprawiana 🙂

 17. Rozszerzania diety u mojego maluszka nie wyobrażam sobie bez pięknego zestawu do jedzenia miseczki , buteleczki ,śliniaczka , sztućców , które na pewno zachęcają dziecko do jedzenia i próbowania nowych rzeczy 🙂

 18. Nie wyobrażam sobie rozszerzania diety dziecka bez odpowiednich “narzędzi”, dzięki którym maluch nie tylko uczy się poznawać nowe smaki ale też utrwala w sobie nawyk poprawnego korzystania ze sztućców, talerzyków, podkładek itd. oraz od małego wyrabia w sobie dobre maniery. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: