Konkurs: Kieszonkowce od Wydawnictwa Edgard

Kapitan Nauka pojawia się u nas regularnie – z prostego powodu: należy do naszych ulubieńców. Lubimy edukacyjne gry i zabawy, które przy tym są ładne (tak po prostu ładne!) a dodatkowo w rozsądnych cenach. Gdy można je kupić przez Internet, nie wychodząc z domu – to już bajka niemalże!

Loteryjki i Memory Mały Człowiek uwielbia od dawna, teraz przyszła kolej na… coś dla nas! Dacie wiarę, że wśród ich wszystkich produktów można znaleźć coś dla dwójki dorosłych w okolicach trzydziestki? Niby człowiek patrzy na opakowania i widzi kategorię 15+ czy nawet 7+ a jednak coś sobie z tego wyciśnie dla siebie.

***

Na stronie Kapitana Nauki można od niedawna znaleźć kategorię Kieszonkowce Wydawnictwa Edgard. A co w niej? Quizy, gry logiczne i karciane, zarówno dla dzieci – jak i dla dorosłych, właśnie. Przyznaję, że kategorię tą w pierwszej kolejności przeglądał akurat B. I przyznaję również, że posiadanie teraz tych Kieszonkowców przez nas to w zasadzie jego zasługa. Bo sama nazwa jakoś mnie nie przekonała, zbyłam go czymś w stylu:

Mały Człowiek jest za mały a gromadzić – to trochę bez sensu?

Jakiś dziwny matczyny odruch: myślenie w pierwsze kolejności tylko i wyłącznie o dziecku. Nieważne, czy to zakupy w markecie, planowanie budżetu na kolejny miesiąc czy… przeglądanie sklepu z grami logicznymi. Tutaj na szczęście ojcowska czujność i racjonalne argumenty przekonały mnie, żebym pochyliła się nad monitorem by obejrzeć – w pierwszej kolejności, oczywiście – Kieszonkowiec futbolowy Hattrick.

Talia zawiera aż 162 pytania dotyczące polskiej oraz światowej piłki nożnej. Pytania są różne, mniej i bardziej szczegółowe – grać można w ten quiz samodzielnie (dostępne są poprawne odpowiedzi), w parach czy nawet w większej grupie. Na pewno odnajdą się w nim znawcy tematu, dlatego też wiek gracza nie ma tutaj aż tak dużego znaczenia. Podstawą jest wiedza, którą musimy się w trakcie zabawy, wykazać.

Jeżeli mamy więc do czynienia z zagorzałymi fanami piłki nożnej – rywalizacja może okazać się naprawdę zacięta!

B. do kart wraca często. Gdy ma wolną chwilę, przegląda je i sprawdza stan swojej wiedzy w tym temacie. W jego mniemaniu jest całkiem imponująca – często więc sama po nie sięgam i go odpytuję, ot tak – dla zabawy. Rzeczywiście można spędzić przy tym trochę czasu, nie nudząc się ani przez chwilę. Mąż zadowolony, żona zaangażowana w jego pasję – czego chcieć więcej? 😉

W nasze ręce trafiły również Kieszonkowce do nauki języka angielskiego. Quizy karciane z konwersacjami, idiomami, przymiotnikami, czasownikami i rozmówkami. Po co? Dla odświeżenia języka, dla wspólnej zabawy – w sumie to sama nie wiem. Ogromnie nas zaciekawiły i chcieliśmy móc je wypróbować.

W sumie to nas całkiem nieźle zaskoczyły. Bo mimo iż oboje władamy angielskim biegle – niektóre pytania były dość podchwytliwe i udzielaliśmy błędnych odpowiedzi.

Moje absolutnie ulubione to What’s up? Quiz karciany angielskie konwersacje oraz Piece of cake. Quiz karciany do nauki angielskich idiomów. Pomijając już szatę graficzną (urzekająca!) i rozmiar (w sam raz do… kieszeni!), jest to naprawdę wciągająca zabawa i podejrzewam, że gdyby Mały Człowiek liczył kilka lat więcej – gralibyśmy w nie we troje bez końca. 

***

Tak jak to zwykle bywa przy recenzji nowości – i tym razem mamy dla Was KONKURS!

ZASADY

  1. Konkurs trwa od 17 marca 2018 r. do 17 maja 2018 r. włącznie.
  2. Wyniki ogłosimy najpóźniej do 20 maja 2018 r. Tutaj, na dole tekstu.
  3. Wygrywają TRZY osoby, które udzielą najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Otrzymają w nagrodę grę, którą wybrali w pytaniu konkursowym.

PYTANIE KONKURSOWE

Wybierz jeden z Quizów ( 1. Kieszonkowiec futbolowy Hattrick, 2. Bitter swett Gra karciana do nauki angielskich przymiotników, 3. Remember & forget Gra karciana do nauki angielskich przymiotników, 4. Let’s talk Gra karciana angielskie rozmówki, 5. What’s up? Quiz karciany angielskie konwersacje, 6. Piece of cake Quiz karciany do nauki angielskich idiomów) a następnie opisz, w jaki sposób będzie towarzyszył Tobie lub Wam na co dzień? 

POWODZENIA!

Posts created 346

3 thoughts on “Konkurs: Kieszonkowce od Wydawnictwa Edgard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.