Budujemy dom: niezbędnik każdego mężczyzny

Są takie elementy, które można bez problemu wykonać samodzielnie. Oczywiście nie warto przesadzić – jeśli o czymś nie mamy bladego pojęcia, lepiej nie rzucać się na głęboką wodę i nie kłaść podłóg czy płytek na własną rękę, posiłkując się instrukcjami z internetów. 

Bez problemu jednak możemy bez pomocy fachowców poskładać meble, powiesić obrazy, półki czy podłączyć wszelkie AGD. Prawda? 🙂 

***

Pomijając już budowę, wykańczanie domu czy mieszkania, wymianę mebli albo inne majsterkowanie – w każdym domu powinna znaleźć się solidna skrzynka z narzędziami. Każdy szanujący się pan domu taką skrzynkę posiada, prawda? 🙂

A jeśli nie posiada – warto pomyśleć o takim praktycznym prezencie dla niego.

Jak wybrać skrzynkę narzędziową? Jaka powinna być? Co powinno się w niej zmieścić, ile miejsca powinna zajmować? Wszystko to zależy tak naprawdę od naszych potrzeb. Bo jeżeli mamy w domu prawdziwego pasjonata, który uwielbia wyszukiwać sobie coraz to nowsze okazje do majsterkowania – warto postawić na nieco bogatszą wersję niż najprostsza z dostępnych.

(zdjęcie: panmajster.pl)

Taka skrzynka posiada dość pojemną skrzynię główną i wygodną tacę z organizerem. Model w zupełności wystarczający jako niezbędnik w każdym domu. Pomieścimy tam wszystkie narzędzia, które warto mieć. Sami bardzo podobną mamy w domu i póki co – nie czujemy potrzeby posiadania większej.

(zdjęcie: panmajster.pl)

Jedna głęboka szuflada na ciężkie narzędzia, pięć mniejszych na drobniejsze. Nada się do garażu, piwnicy, warsztatu. Zarówno dla panów domu, którzy sporadycznie używają narzędzi, jak i takich majsterkujących na co dzień. Zajmuje tak naprawdę niewiele miejsca, ilość szufladek jednak pomaga utrzymać należyty porządek.

(zdjęcie: panmajster.pl)

A tutaj mamy już najbardziej – jak to ujął B. – wypasioną wersję. W pełni profesjonalne skrzynki, wyposażone w system blokujący oraz kółeczka. Możemy użyć również uchwytów, tutaj mam dwa: boczny oraz teleskopowy, oba metalowe. Skrzynki są uszczelnione, co daje nam gwarancję długiej żywotności przechowywanych w nich narzędzi.

To zaledwie trzy propozycje, wyłonione z naprawdę sporego wyboru w sklepie internetowym Pan Majster, gdzie ostatnio mąż mój z ogromną fascynacją przegląda kolejne produkty, zakrzykując co jakiś czas: to koniecznie musimy mieć! No nie wiem, nie wiem – nasza skrzyneczka nam nie wystarczy? 😉

Skrzynka na narzędzia to tak naprawdę jedna z niezbędnych rzeczy w każdym domu, niezależenie od jego wielkości czy liczebności rodziny. Musi być i już!

Może być mała, poręczna – tak jak nasza. Może być zdecydowanie większa i bardziej profesjonalna – jak chociażby zestaw pokazany wyżej. Może być schowana gdzieś, niewidoczna na co dzień ale może również stanowić element wyposażenia, np. garażu czy piwnicy. 

***

Gdy przychodzą Święta, Walentynki, urodziny, imieniny, jakakolwiek inna okazja i nie mamy pomysłu na prezent dla bliskiego nam mężczyzny – taka skrzynka ucieszy z pewnością, zwłaszcza że tego typu praktyczne prezenty nie dość, że są funkcjonalne… to jeszcze przynoszą sporo frajdy!

Nie wiem, na ile to jakaś sugestia, na ile luźna uwaga ale… B. przy współtworzeniu tego tekstu rzucił: nieważne, czy facet takową już posiada czy też nie – zawsze chętnie przyjmie i zawsze przyniesie taki prezent sporo pozytywnych emocji. 🙂 

2 komentarze

  1. ” nieważne, czy facet takową już posiada czy też nie – zawsze chętnie przyjmie i zawsze przyniesie taki prezent sporo pozytywnych emocji. ?”

    I to najprawdziwsza prawda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top