Ślub po swojemu: filmy z weselem w tle

Gdyby tak rzucić jakikolwiek motyw, pojęcie czy też zwyczajnie – jakąkolwiek życiową sytuację, zazwyczaj bez problemu można znaleźć film o takiej tematyce. Nic dziwnego więc, że ślub i wesele są tematem niezliczonej ilości produkcji filmowych! 

Postanowiliśmy więc stworzyć ranking filmów w weselnym klimacie, niekoniecznie tak oczywistych. Trochę takich, które zna każdy a obok nich kilka zupełnie świeżych, które sami dopiero niedawno odkryliśmy. A nuż kogoś zaskoczymy? 

***

Ślubne wojny

Liv i Emma to przyjaciółki od zawsze. I również od zawsze obie marzą o ślubie w nowojorskim hotelu Plaza. Pech chciał, że w podobnym czasie ich partnerzy się im oświadczyli a wesela zostały zaplanowane na jeden miesiąc. Bowiem pomyłka sprawia, że oba śluby mają się odbyć… tego samego dnia. Taka sytuacja wyzwala w nich wszystko, co najgorsze. Wszelkie zasady i zahamowania tracą na wartości, gdy w grę wchodzi rywalizacja o piękniejszy ślub niż będzie mieć ta druga. Lekka komedia, z ciekawą puentą – gdy tylko jej się dobrze poszuka.

Mój chłopak się żeni

Julianne i Michael – para przyjaciół, którzy znają się od najmłodszych lat. Kiedyś obiecali sobie, że jeżeli w wieku 28 lat nadal nie będą po ślubach – pobiorą się ze sobą. Aż tu nagle pewnego dnia Michael oświadcza, że… się żeni! Wówczas Julianne uświadamia sobie, że go kocha. I co teraz? Musi zapobiec temu ślubowi! Od tego momentu zaczyna robić się zabawnie, momentami przerażająco a końcówkę zna chyba każdy, prawda? 🙂

Narzeczony mimo woli

W skrócie: Margaret grozi deportacja, dlatego też zmusza swojego asystenta do ślubu. Tyle w temacie intrygi, później widzimy już tylko coraz bardziej romantyczny obrazek. Ryan Reynolds i Sandra Bullock w wybuchowym duecie – to trzeba zobaczyć! Mnie osobiście ten film w jakiś sposób urzeka, bawi i wzrusza jednocześnie. 

Uciekająca panna młoda

Czy jest w ogóle ktoś, kto nie zna tego filmu?! Główna bohaterka – Maggie, to bardzo specyficzna panna młoda. Wielokrotnie niedoszła. Notorycznie ucieka sprzed ołtarza, budząc gniew i żal porzucanych narzeczonych. Z prostego powodu: według niej w ten sposób można… uniknąć rozwodu! O tej uciekającej pannie młodej dowiaduje się w końcu nowojorski dziennikarz i postanawia napisać o niej artykuł. Zjawia się w miasteczku a co dalej – to już trzeba zobaczyć w filmie! Ciepłym, zabawnym i z pozytywnym przesłaniem.

27 sukienek

Jane ma w domu szafę. A w tej szafie 27 historii pod postacią sukienek, w których wystąpiła jako druhna na 27 weselach. To pewnego rodzaju pasja, której nie sposób jej odmówić. O nałogowej druhnie chce napisać Kevin. Któż to taki? Dziennikarz… weselny. Zakończenie jest dość przewidywalne, jak w przypadku większości komedii romantycznych. Film jednak warto obejrzeć, idealna propozycja na babski wieczór.

Sposób na teściową

Charlie poznaje mężczyznę idealnego, Kevina. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie jego apodyktyczna matka. Boi się stracić syna, dlatego też postanawia rozbić ich związek… Okazuje się jednak, że egoistyczna Viola trafiła na godną siebie przeciwniczkę i zaczyna się robić naprawdę ciekawie! Osobiście uważam, że bliżej temu filmowi do komedii niż komedii romantycznej.

Moja dziewczyna wychodzi za mąż

Tom to człowiek sukcesu i kobieciarz, jakich mało. Gdy jego przyjaciółka Hannah wyjeżdża w służbową podróż do Szkocji, zaczyna odczuwać jej brak i uświadamiać sobie, że coś do niej czuje. Niespodziewanie okazuje się, że ona kogoś poznała w Szkocji i za niedługo wychodzi za mąż! Tom zostaje jej drużbą honorowym i ma w planach odbić ukochaną Szkotowi, skradając jej serce albo chociaż odwodząc od zamążpójścia.

Polowanie na drużbów

Jimmy Callahan może stać się przyjacielem każdego, kto jemu za to zapłaci. Nie tyle przyjacielem, co drużbą. Prowadzi firmę, która zapewnia zdesperowanym panom młodym drużbów w przypadku, gdy nie mają nikogo do tej roli. Doug z kolei za moment ma wziąć ślub a jego narzeczona jest przekonana o siedmiu drużbach, których on tak naprawdę… wymyślił. Z tego nie może wyjść nic dobrego, prawda? 😉

Wielkie wesele

Don i Ellie to rozwiedzione małżeństwo, które na kilka dni musi udawać zgraną parę – ich adoptowany syn bowiem się żeni a jego biologiczna matka nie toleruje rozwodów. Szereg spontanicznych zwrotów akcji, próby uniknięcia katastrofy, fałszywe uśmiechy, odgrywanie ról a w tym wszystkim Para Młoda, która w końcu ma dość wszystkiego i biorą ślub zupełnie inaczej niż zaplanowano. Przyjemna komedia, lekka fabuła, w głównych rolach znane nazwiska.

***

Oczywiście nie sposób wymienić tutaj wszystkie, wybraliśmy takie, które przyszły nam jako pierwsze do głowy. Które z nich znaliście wcześniej? A może macie jakieś ulubione ze ślubem w roli głównej, których my nie wymieniliśmy? Chętnie się zapoznamy z propozycjami! 🙂

 

Spodobał Ci się tekst?

Zaobserwuj nas na Instagramie, tam nasza codzienność ➡ klik!

Polub nas na Facebooku, stamtąd dowiesz się o nowościach ➡ klik!

Dołącz do naszej grupy, gdzie sobie porozmawiamy o ślubach ➡ klik!

Napisane teksty 288

3 thoughts on “Ślub po swojemu: filmy z weselem w tle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: