Catering dietetyczny po raz enty ➡ jak wybrać najlepszy?

Cateromarket to akurat nic innego jak porównywarka wszelkiej maści cateringów dietetycznych. Na ich stronie znalazłam i bazę firm, uporządkowanych według miast, i blog dietetyczny, i sporo naprawdę fajnych informacji.

To z ich bloga właśnie dowiedziałam się, jakimi naturalnymi produktami mogę wspomóc swoje wyniki w pracy ( przeczytaj tu => KLIK! ).

***

Powyższe słowa napisałam tutaj w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego momentu o cateringach dietetycznych pisałam jeszcze kilka razy. Próbowaliśmy dwóch diet pudełkowych w Poznaniu, niedawno jednej we Wrocławiu. Niezmiennie też będziemy powtarzać, że to jedno z lepszych rozwiązań, które pozwala trzymać w ryzach codzienną dietę tym, którzy sami nie znajdują czasu czy motywacji na przygotowywanie zdrowych posiłków. 

Tak jak na przykład my – chciałoby się powiedzieć. 😉 Od iluś miesięcy nie jest u nas źle, odrzuciliśmy fast-foody, odrzuciliśmy sklepowe słodycze i kolorowe napoje – to wszystko razem wzięte to całkiem niezła zmiana. Niedawno też zaczęło nam się udawać jeść posiłki o w miarę regularnych porach i wszystko idzie ku jeszcze lepszemu.

Ale dzisiaj nie o nas miało być! Dzisiaj śpieszę odpowiedzieć na pytanie, które po każdym z naszych okołocateringowych tekstów się pojawiało: jak wybrać catering na miarę swoich potrzeb?

I właśnie w związku z tym pytaniem wróciłam do tematu, przypominając portal www.cateromarket.pl, na którym bez problemu (najmniejszego!) można znaleźć catering idealnie dopasowany do nas i naszych potrzeb czy preferencji. Wchodzimy na stronę i widzimy:

Proste, prawda? A gdy się bliżej przyjrzymy górnym zakładkom – widzimy, że mamy coś takiego jak >> Lista cateringów << a co pozwala nam wybrać miasto spośród dostępnych. Wybieramy na przykład Warszawę, klikamy w nazwę i następnie widzimy: 

***

Proste nadal, prawda? I w ten właśnie sposób można bez problemu porównać pod różnym kątem zupełnie różne cateringi dietetyczne, wybrać ten najbardziej dla nas odpowiedni. Wyszukiwarka – moim zdaniem – jest świetnym narzędziem do podejmowania tej niełatwej dla laika decyzji. Przecież nie każdy, kto decyduje się na takie rozwiązanie – musi mieć o nim fachowe pojęcie, prawda?

Bo zazwyczaj mówimy, że chcemy jeść smacznie i zdrowo a przy tym najlepiej niezbyt drogo. Tutaj możemy też poznać opinie tych, którzy już danej marki spróbowali i mogą na jej temat powiedzieć coś konkretnego. Widzimy gwiazdki stanowiące oceny, m.in. smaku, estetyki podania czy dostawy. Naprawdę fajna, na dodatek bardzo jasno przedstawiona, funkcja!

Dlaczego właściwie znów wracam do tematu cateringu dietetycznego? Wasze wcześniejsze pytania to jedno. Druga sprawa to chęć przypomnienia zalet takiego rozwiązania. Również mieliśmy wątpliwości przez pierwszym skorzystaniem. Niestety wciąż pokutuje mit, że zdrowe – oznacza od razu niesmaczne. Nasze pierwsze próby rozwiały wszelkie wątpliwości: jedzenie jest pyszne a co najważniejsze różnorodne! Przyznam, że pięć tak smacznych i urozmaiconych posiłków, których nie trzeba przygotowywać, itd. – to coś absolutnie świetnego i… wygodnego. 😉

Teraz pozwolę sobie przypomnieć jedynie listę zalet takiego rozwiązania, które odnotowaliśmy podczas korzystania z cateringów: 

  • wygoda ➡ jedzenie każdego ranka trafia pod drzwi, przygotowane na każdy posiłek. Wystarczy otworzyć pudełko, ewentualnie odgrzać albo przełożyć na talerz. Zero zakupów, gotowania, zmywania czy żmudnego przygotowywania.
  • różnorodność ➡ dania w zasadzie się nie powtarzają. Menu jest niezwykle urozmaicone, każdego dnia zaskakuje czymś zupełnie nowym.
  • sezonowość ➡ wykorzystywane są sezonowe owoce i warzywa, dzięki czemu korzystamy z dobroci świeżych truskawek, malin czy botwinki. Bez biegania na targ by to wszystko wybrać i kupić. Bez posiadania ogródka.
  • zbilansowana dieta ➡ każdy posiłek jest dokładnie przemyślany, zarówno pod względem zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze, jak i wartość energetyczną. Nie musimy się przejmować, czy jemy za dużo czegokolwiek – bo nie ma takiej opcji, po prostu.
  • nie ma chęci podjadania ➡ pięć posiłków, w odpowiednich odstępach, odpowiednio sycących i o potrzebie przekąszania między posiłkami w zasadzie można zapomnieć. Nie odczuwamy głodu bo w zupełności go zaspokajamy tym, co zjadamy z pudełeczek.

***

I tyle w temacie! Wskoczcie na Cateromarket, sprawdźcie oferty dla swojego miasta i może po prostu… spróbujcie? Albo chociaż zapoznajcie się z dostępnymi opcjami? Warto czasami rozejrzeć się za możliwością zmian a wprowadzenie chociaż niewielkich w codziennym odżywianiu może wyjść nam tylko na korzyść! Trzymamy kciuki i obiecujemy do tematu wracać jeszcze niejednokrotnie! 

Napisane teksty 282

4 thoughts on “Catering dietetyczny po raz enty ➡ jak wybrać najlepszy?

  1. Spróbuję bo u nas podjadanie to problem gigant. I stawiamy na ten catering o którym już tu pisaliście, dziękuję za inspiracje ❤️

  2. Mi cateromarket pomógł w wyborze cateringu dietetycznego, dlatego do kilku dobrych miesięcy jadam z Lunabox i bardzo sobie chwalę ich posiłki. Smaczne, zdrowe i zróżnicowane – a o to mi własnie chodziło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: