Konkurs: gry i zabawy od Kapitan Nauka!

O Loteryjkach i Memory od Kapitan Nauka pisałam już kilka razy. Tym razem będzie o czymś jeszcze zupełnie innym a ci, którzy dotrwają do końca tekstu – staną przed szansą zgarnięcie czegoś fajnego dla swoich maluchów! 😉 Wracając jednak do tematu, ostatnio mieliśmy okazję przetestować – a w zasadzie nadal testujemy – całkiem fajne gry, w sam raz dla trzylatka. W każdym z przypadków to naprawdę fajne propozycje na spędzanie czasu z dzieckiem bo i rodzice mogą – jak najbardziej! – brać udział w zabawie.

Świat Malucha Emocje oraz Świat Malucha Zwierzęta to zestawy złożone z książeczki, zawierającej kreatywne zadania, ilustrowanych zagadek oraz kart z obrazkami (przydatnych w przypadku czytania globalnego). Przyznam, że tego wszystkiego w każdym zestawie jest tak wiele, że trudno wyczerpać limit możliwości zabawy za pierwszym razem. Można zgadywać, pytać i bawić się tak właściwie… bez końca!

Małemu Człowiekowi oczywiście bardziej przypadła do gustu wersja ze zwierzątkami. Póki co! Zobaczymy, jak przyjaźń – ewentualnie przelotna znajomość – z nowymi grami, potoczy się dalej. 😉

A Wy – moi drodzy, czytelnicy – możecie wygrać zarówno Świat Malucha Emocje, jak i Świat Malucha Zwierzęta!

Co trzeba zrobić? 

Odpowiedzieć JEDNYM ZDANIEM w komentarzu pod tekstem, na pytanie: Dlaczego akurat nauka przez zabawę? oraz dopisać na końcu: Walczę o grę Świat Malucha!

Kto wygrywa?

Dwie najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone grą od Kapitan Nauka, losowo wybraną z dwóch wymienionych tytułów.

Bawimy się od 26 czerwca do 10 lipca 2017 r. Zwycięzców ogłoszę tutaj, na dole tekstu, do 15 lipca 2017 r. 

Uwaga! Podczas wpisywania komentarza proszę zwrócić uwagę na poprawność adresu e-mail!

***

A co jeszcze wpadło w nasze ręce? Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kształty i Figury. Zbyt wiele o nich mówić chyba nie trzeba – jak sama nazwa już wskazuje, dzięki kartom z obrazkami maluch poznaje kształty a przy okazji również uczy się nazywać je po angielsku. Miałam co do nich dość mieszane uczucia. Mały Człowiek wymaga bardzo dużo uwagi i naszego czasu by ćwiczyć z nim mowę po polsku, uczyć nowych słów, czytać i tłumaczyć – bo bardzo opornie powtarza nowe wyrazy, woli używać te już znane. Dlatego nie byłam pewne, czy wprowadzanie do tego jeszcze jeżyka obcego, ma jakikolwiek sens… 

Okazało się, że nie miałam racji bo pomysł okazał się być naprawdę udanym. Mały Człowiek chętnie rozpoznaje kształty, próbuje nazywać je w obu jeżykach a tempo, w jakim przyswaja angielski, chociażby osłuchiwanie się z nim i rozpoznawanie słów, które my wypowiadamy – zadziwia!

A Wy – moi drodzy, czytelnicy – możecie wygrać dokładnie takie same Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kształty i figury!

Co trzeba zrobić? 

Odpowiedzieć JEDNYM ZDANIEM w komentarzu pod tekstem, na pytanie: Po co dzieciom… język angielski? oraz dopisać na końcu: Walczę o karty obrazkowe!

Kto wygrywa?

Jedna najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie nagrodzona kartami obrazkowymi od Kapitan Nauka.

Bawimy się od 26 czerwca do 10 lipca 2017 r. Zwycięzców ogłoszę tutaj, na dole tekstu, do 15 lipca 2017 r. 

Uwaga! Podczas wpisywania komentarza proszę zwrócić uwagę na poprawność adresu e-mail!

***

POWODZENIA!

Edit, 16. 07. 2017 r. :

Nagrody zdobywają: 

ARTUR za komentarz => Gdy języka się uczymy i po świecie gdzieś jeździmy to wesoła jest zabawa kiedy każdy się dogada?

MAŁGORZATA za komentarz => Najlepsza jest nauka przez zabawę, bo jak dziecko nie jest do niczego zmuszane to jest najbardziej szczęśliwe i najwięcej zapamięta ☺

MAGDALENA za komentarz => Nauka przez zabawę to cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym , jeśli dziecko zrobi coś samo to będzie to rozumiało i bardzo długo pamiętało a przy tym będzie miało dużo radości i zadowolenia.

GRATULACJE!

Proszę zwycięzców o e-mail na adres: msama.blog@gmail.com a w nim dane do wysyłki. ?

Posts created 346

13 thoughts on “Konkurs: gry i zabawy od Kapitan Nauka!

 1. Nauka przez zabawę jest najlepsza,ponieważ rozwija umiejętności poznawcze, a co najwazniejsze, jest również czasem spędzonym z Mamą ☺ Walczę o grę Świat Malucha!

 2. Moją odpowiedzią jest sam udział w konkursie. Jest to przecież zabawa, podczas ktorej będę mógł się nauczyć co zrobiłem źle, jesli tego konkursu nie wygram.
  Nagrody nie wybieram. Mi to obojętne. Liczy się tylko zabawa (oraz prxez nią nauka)

 3. Dlaczego akurat nauka przez zabawę? Gdy nauczyć się chce słówek albo poznać świat ciekawy to najlepszy mamy sposób jest nauka przez zabawę.

 4. Nauka przez zabawę pomoże największego lesera wykreować na potencjalnego geniusza – a co! 😉

  Walczę o grę Świat Malucha!

 5. Najlepsza jest nauka przez zabawę, bo jak dziecko nie jest do niczego zmuszane to jest najbardziej szczęśliwe i najwięcej zapamięta ☺ # walczę o grę Świat Malucha!

 6. Gdy języka się uczymy i po świecie gdzieś jeździmy to wesoła jest zabawa kiedy każdy sie dogada?
  Walczę o karty obrazkowe.

 7. Nauka poprzez zabawę to świetna sprawa . Zabawa w życiu dziecka wielką rolę odgrywa i poprzez nią łatwo nowe umiejętności sie zdobywa od najmłodszych lat tak dzieci się uczą i dzięki temu rodzice sie nie smuca . Nauka poprzez zabawę dzieci zaciekawi i zaangazuje dzięki temu łatwiej nowe rzeczy sie zapamiętuje. Bo wiadomo co kolorowe i ciekawe szybciej to zapamiętać damy radę ? Walczę o gre świat Malucha

 8. Dzieci powinny postrzegać naukę nie jako ciążący na nich obowiązek, ale jako coś interesującego, co pobudzi ich ciekawość:)
  Walczę o grę Świat Malucha.

 9. Dzieci powinny uczyć się języka angielskiego, ponieważ coraz częściej używamy go w codziennym życiu oraz pozwala on na komunikację na całym świecie:)
  Walczę o Karty Obrazkowe.

 10. Nauka przez zabawę to cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym , jeśli dziecko zrobi coś samo to będzie to rozumiało i bardzo długo pamiętało a przy tym będzie miało dużo radości i zadowolenia Walczę o grę świat malucha Magdalena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.