Mój drogi, przyszły mężu, pozwól że porozmawiamy…

Mój drogi – przyszły mężu, partnerze, przyjacielu,

gdziekolwiek jesteś. Kimkolwiek jesteś. Być może już się znamy, być może dopiero się spotkamy. Być może kiedyś natkniemy się na siebie zupełnie przypadkiem. Być może mijamy się codziennie. Być może już jesteś gdzieś blisko. Tego nie wie nikt. Nikt nie potrafi przewidzieć takich rzeczy. To się po prostu przydarza. Ot, dwoje ludzi się spotyka i postanawia przejść przez życie.

Bądź inny, bądź normalny. W całym tym absurdalnie płytkim świecie, gdzie o wiele łatwiej szuka się powodów by odpuścić niż powodów by walczyć o siebie nawzajem. Nie trzaskajmy drzwiami, nie odchodźmy, nie komplikujmy. Potrafmy usiąść i porozmawiać, rozwiązać problem, wysłuchać się wzajemnie. Nie szukajmy powodów by odejść i zaczynać od nowa, znów, wszystko od początku ale z kimś innym. Nie wyrzucajmy z życia zbyt łatwo ludzi niczym niepotrzebne już zabawki, gdy się znudzimy lub coś się popsuje. Nie rezygnujmy. Ty bądź silny i zdeterminowany, bądź zdecydowany. Jeśli już się na coś zdecydujesz – nie wycofuj się zbyt łatwo. Po prostu.

Bądź wierny. Patrz na inne kobiety ale nie pożądaj ich, nie szukaj przygód poza naszym związkiem, nie daj się porwać emocjom, nie pozwól byś czegoś żałował, byś coś przez tą chwilę słabości stracił. Nas stracił. Bądź. Po prostu bądź. Oboje zasługujemy na dużo więcej niż mamy osobno. Na kogoś, kto będzie nas kochał w każdej sekundzie naszego życia. Na kogoś, kto będzie o nas myślał niemalże nieustannie. Na to, byśmy zastanawiali się, co ta druga osoba w tej chwili robi, o czym myśli, czy o nas myśli? Powinniśmy mieć u swego boku kogoś, kto będzie traktował nas z szacunkiem. Kogoś, kto będzie w nas kochał wszystko bez wyjątku. Kogoś, kto będzie akceptował nasze błędy i czerpał jakąś radość z różnic między nami.

Nie obwiniajmy się o różne sprawy. Nie traćmy na to czasu. Niech wybaczanie sobie nawzajem będzie dla nas jedną z najprostszych czynności. Doceniajmy to, co mamy. Doceniajmy to, że siebie mamy. Skupiajmy się na tym by się wspierać, by darzyć się wzajemnie miłością. Niech nasza miłość miewa zwykłe dni. Przede wszystkim takie niech miewa. Niech będzie wspólnie zjedzonym śniadaniem, podaną sobie nawzajem kawą, rzuconym uśmiechem czy podanym kocem wieczorem, na kanapie, po trudnym dniu. Niech nasza miłość będzie przerażająco zwyczajna, taka prosta, tak codzienna. Taka naturalna.

Pojaw się w moim życiu a nic od Ciebie nie będę wymagać. Wręcz przeciwnie – pragnę dać Ci więcej niż posiadasz, o wiele więcej niż Ty chciałbyś dać mi. Chciałabym Cię bezinteresownie uszczęśliwiać, ochronić, nie chciałabym Cię zmieniać bo kochałabym Cię takim, jakim byś był, jaki byłbyś naprawdę. Tak zwyczajnie chciałabym Ci dać coś więcej niż banalne drobiazgi. Chciałabym z Tobą rozmawiać, uwielbiać te rozmowy. Chciałabym martwić się, starać, troszczyć. Chciałabym móc Ci obiecać, że nie zostawię Cię bez żadnego wyraźnego powodu, będę tak po prostu obecna w Twoim życiu, bez żadnych warunków, bez żadnych zasad. Potrzebuję tylko pewności, że nie zamieniłbyś mnie na żadną inną. Tylko tyle. I aż tyle.

W tej bajce nie ma księżniczki czekającej w wieży. W tej bajce nie będzie księcia na białym rumaku. To nie jest Śpiąca Królewna ani 50 twarzy Greya. Mimo to może przydarzyć się: i żyli długo i szczęśliwie. I żyli razem, kłócili się i godzili. Zabiegali o siebie, rozumieli się i po prostu – kochali. Pojaw się, zdecyduj i zostań. Oddam Ci wszystko, co mogę oddać. Ale zostań.

I być może kiedyś – włożę tą białą suknię, ten biały welon. Być może będziemy recytować słowa przysięgi. Być może pójdziemy razem przez życie, nosząc z dumą nasze obrączki. Być może staniesz się Tatą dla mojego syna, być może będziesz dla Niego wzorem i autorytetem, którego Jemu brakuje. A być może stworzymy po prostu szczęśliwą rodzinę. I w tej rodzinie przyjdzie nam przeżyć resztę życia. 

***

Dedykuję to wszystkim samodzielnym rodzicom by uwierzyli, że k a ż d y ma prawo do miłości.

Napisane teksty 290

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: