Tatusiu, chciałbym Ci powiedzieć…

Tatusiu,

Chciałbym Ci powiedzieć, że prawie Cię nie pamiętam. Mamusia dużo mi o Tobie opowiada, ale pamiętam jedynie Twój głos. Kiedy byłem jeszcze w brzuszku, przytulałeś mamę i czytałeś mi bajki czasami, pamiętasz? Dlaczego teraz nie przytulasz mamy? Dlaczego nie czytasz mi bajek?

Chciałbym Ci powiedzieć, że pamiętam nasze pierwsze spotkanie. Patrzyłem na Mamusię a Ty stałeś obok. Pamiętasz, jak liczyłeś mi paluszki? A pamiętasz, jaką miałem śmieszną czapeczkę? Czułem, jak serduszko Mamusi bije szybciej ze szczęścia, gdy mnie przytulała. Zawsze to czuję. Dlaczego nie mogę czuć Twojego serduszka? Dlaczego nie chcesz już mnie przytulać?

Chciałbym Ci powiedzieć, że mam prawie 4 miesiące. Umiem już gaworzyć i próbuję dyskutować z całym światem. Lubię piszczeć i krzyczeć, żeby zwrócić na siebie uwagę Mamusi. Zaczepiam pana listonosza, pana doktora, każdego kogo spotykam. Dlaczego nie spotykam Ciebie? Dlaczego nie chcesz mnie słuchać?

Chciałbym Ci powiedzieć, że ważę już 7400 gram i mam 63 centymetry. Ale ze mnie duży gość, prawda? Mama kupuje mi piękne, coraz większe ubranka i zawsze mówi, że Tobie bym się w nich podobał. Dlaczego tego nie sprawdzisz? Dlaczego nie kupisz mi ubranka, które sam mi wybierzesz?

Chciałbym Ci powiedzieć, że bardzo lubię jeść. A wiesz jakie mleczko? Wiesz ile wypijam naraz? A jaką herbatkę lubię? Co lubię robić po przebudzeniu rano? A co wieczorem? Jaki ma kolor mój ulubiony śliniaczek? A jakie kropelki biorę? Jakie pieluszki kupuje mi Mamusia? Tatusiu- dlaczego nie wiesz tego wszystkiego?

Chciałbym Ci powiedzieć, że Mamusia pojawia się przy mnie od razu, gdy płaczę lub ją wołam po swojemu. Nawet w nocy! Mamusia bardzo mało śpi. Całe dnie bawi się ze mną, nosi i pokazuje ciekawe rzeczy, daje piciu i jedzonko, mówi do mnie, prasuje moje ubranka, wieczorami mi śpiewa i kołysze na rękach. W nocy dużo czyta i pisze, musi zarabiać dla nas pieniążki. Dlaczego Ty nie zarabiasz też dla mnie pieniążków?Dlaczego Mamusia nie może odpocząć?

Chciałbym Ci powiedzieć, że lubię, kiedy Mamusia jest obok. Wodzę za Nią wzrokiem, gdy się oddala. Lubię ją widzieć, wtedy czuję się bezpieczny. Czasami obejmuję Ja rączkami za szyję, kiedy mnie przytula. Nauczyłem się tego niedawno! Lubię też dotykać paluszkami Jej buzi, wtedy Ona się uśmiecha a ja lubię, kiedy Mamusia się uśmiecha! Dlaczego Ty nie dotykasz Jej buzi? Dlaczego Ciebie nie ma obok mnie? Dlaczego nie chcesz, by Mamusia się uśmiechała?

Chciałbym Ci powiedzieć, że jestem z Mamusią bardzo szczęśliwy ale chciałbym, żeby Ona też była szczęśliwa. Widzę, jak czasami płacze, kiedy do Niej napiszesz albo ktoś o Ciebie pyta. Mówiła mi zawsze wtedy: Tatuś nas kocha, niedługo będziemy razem, zobaczysz. Ale ostatnio mówi to coraz rzadziej. Dlaczego? Dlaczego Mamusia już tak nie mówi? Nie kochasz nas? Nie jesteś z nami szczęśliwy?

Chciałbym Ci powiedzieć, że Cię nie znam. Pamiętam nasze pierwsze spotkanie i Twój głos. Znam Twoją twarz ze zdjęcia, które trzyma Mamusia. Jesteście na nim razem. Tacy szczęśliwi! Czy będziesz przy mnie i Mamusi, kiedy wyjdzie mi pierwszy ząbek? A kiedy sam usiądę? Weźmiesz mnie za rączkę, kiedy zacznę stawiać pierwsze kroczki? A za drugą rączkę weźmie mnie Mamusia? Czy będziesz z nami już zawsze? Będziesz nas kochał i o nas dbał? Będziesz Tatusiem, jakiego mają inne dzieci?

Chciałbym Ci powiedzieć, że kocham Mamusię. Mamusia jest przy mnie zawsze. Chciałbym bardzo kochać też Ciebie, ale Cię nie znam. Chciałbym Cie poznać, ale boję się. Boję się, że pojawisz się na chwilę i znikniesz. Już raz to zrobiłeś. Chciałbym mieć Tatusia. Tatusia i Mamusię. Czy będziesz nas kochał, Tatusiu? Mamusię i Waszego maleńkiego człowieczka?

Napisane teksty 282

One thought on “Tatusiu, chciałbym Ci powiedzieć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

%d bloggers like this: