Nasze odkrycia miesiąca – grudzień 2017

Wraz z nadejściem zeszłej jesieni i kilkoma absolutnie szalonymi pomysłami projektów, jakie nam wpadły do głowy i które – co ciekawsze! – zaczęliśmy realizować, postanowiliśmy wprowadzić nowy cykl na blogu a mianowicie: Odkrycia miesiąca. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać w jeden wpis, co nowego odkryliśmy i pokazaliśmy Wam (lub jeszcze nie) w miesiącu poprzednim.

Postanowiliśmy też każdy tego typu wpis podzielić na cztery kategorie – by było jaśniej, czytelniej i co najważniejsze, wszystko było uporządkowane. A ponadto co miesiąc będziemy pytać Was, co udało Wam się ostatnio nowego odkryć i co polecacie – a nuż się skusimy i sami wypróbujemy?

***

Grudzień był z jednej strony bardzo intensywny, z drugiej – obfitował w pojedyncze dni całkowitego relaksu, odpoczynku, zaliczyliśmy nawet dobowe… wychodne! Podsumowaliśmy rok, zaplanowaliśmy nowy, coś zakończyliśmy, coś rozpoczęliśmy i jakoś miesiąc nam zleciał. Obfitował również w kilka nowości – takich naprawdę nowych, pojawiło się również kilka sprawdzonych już marek, tym razem na inny sposób.

MARKI

  • MoonyLab ➡ nasz MoonyBook zachwycił wszystkich w trakcie Świąt! Był podawany z rąk do rąk, oglądany, zdjęcia przywoływały mnóstwo wspomnień i pozytywnych emocji. W naszej książeczce znalazły się zdjęcia z naszej sesji narzeczeńskiej, przygotowań do ślubu, samej ceremonii oraz przyjęcia po niej. Mała, poręczna, wielkości standardowej odbitki, książeczka złożona z 50 zdjęć. Mało tego – książeczka ma specjalną perforację, dzięki czemu można oderwać sobie konkretne zdjęcie i np. wstawić w ramkę.
  • Mondex ➡ ich ofertę już wcześniej znałam doskonale, mamy ich przepiękną tacę, foremki i kilka innych kuchennych drobiazgów. Mogłabym siedzieć i przeglądać ich stronę bez końca, na szczęście postawiłam swego czasu tylko na to, co niezbędne. Z okazji Mikołajek dostaliśmy przepiękny prezent do pokoju Małego Człowieka w postaci… drewnianych skrzynek ze świetnymi grafikami. Niemal od razu, gdy je zobaczyłam – wiedziałam, że trafią do nich klocki, których ostatnio nam znacznie przybyło. Świetnie się sprawdzają, polecamy!
  • bimago.pl  dwa metalowe – tak, metalowe! – plakaty tej marki pojawiły się w naszej kuchni oraz w moim kącie pracy już dawno, pora w końcu o nich opowiedzieć! Pierwszy – z rodzajami kaw. Drugi – to plakat z kreatywnym przesłaniem, świetnie współgra z moim biureczkiem i tym, co się na nim zazwyczaj rozgrywa. 🙂 W Bimago akurat można znaleźć tyle wspaniałości na ściany, że wręcz trudno się zdecydować!
  • Planneo  już w tekście Prostota w świątecznych dekoracjach poznaliście tą markę, wówczas poprzez przepiękne dekoracje choinkowe. Co jeszcze? Od grudnia towarzyszy mi segregator Arabeska, który przez cały rok 2018 będzie naszą skarbnicą! Czego? Spraw do odhaczenia, budżetów, planów, terminów i inspiracji. Idealny z kilku powodów. To segregator z wkładem, podzielonym na kilka części (kolorem marginesów). Kartki można wkładać i wyjmować, można na ważne spotkanie zabrać tylko kilka. Można zawsze przy sobie kilka mieć, żeby zapisać to, co niezbędne. I tak dalej. Moje absolutnie najlepsze odkrycie na Nowy Rok! Już nie mogę się doczekać aż pod koniec roku przejrzymy wszystko, czym wypełnimy go przez te dwanaście miesięcy.
  • Take Shop ➡ artykuły biurowe zamówione na tej stronie – towarzyszą mi już na co dzień. Piórnik, cienkopisy, ołówki, mini-zszywacz w kształcie… pandy i kilka innych. Niewielkie, lekkie, w pięknych pastelowych kolorach – niezastąpione na uczelni czy w pracy.
  • Lulando ➡ Wcześniej pokazywaliśmy Wam pościel, zasłony i tipi z Lulando, niedawno mini-sofę do naszej sypialni u Dziadków, na której od teraz śpi Mały Człowiek przy okazji wizyt tam. Co jeszcze? Poduszka do spania na boku dla kobiet w ciąży! I od razu dementuję – nie, nie, nie! 🙂 Nie potrzebuję jej w celu właściwym jej zastosowaniu! Chociaż… takiej mi strasznie brakowało w ciąży z Małym Człowiekiem! Teraz służy nam jako wałek! Leży przy zagłówku łóżka, na nim oparte są nasze poduchy. Wygodnie przede wszystkim! Zwłaszcza, gdy chcę się podeprzeć poduszkami by popracować przy komputerze.
  • Prouve ➡ marka, którą odkryłam a w zasadzie, która odkryła nas – przy okazji organizacji Blogerzy we Wro 2018. Mają w swojej ofercie kosmetyki dla domu (które aktualnie intensywnie testujemy) oraz perfumy (męskie i damskie). Pierwsze wrażenia? Zdążyłam zużyć już całkiem sporo żelu do mycia naczyń i to, co mogę stwierdzić na pewno – to wydajność i przyjemny zapach. Kilka kropli wystarczy by umyć stertę naczyń. I to mi się podoba! 🙂

WYDARZENIA

W grudniu mieliśmy okazję brać udział w Blogowigilii w Warszawie, przy okazji spędziliśmy króciutki weekend w Sound Garden Hotel, o czym pisaliśmy w tekście Rodzicielskie wychodne: jak, gdzie i kiedy najlepiej? .  Były również Święta, na czas których odłożyliśmy telefony i laptopy, spędzając je maksymalnie rodzinnie, podobnie jak Sylwestra i Nowy Rok. Wróciliśmy pełni sił, w międzyczasie załatwiliśmy kilka ważnych spraw – budujące! 🙂

ZAKOŃCZONE PROJEKTY

8 stycznia ruszy przedsprzedaż Organizera Panny Młodej Yes, I do!, który objęłam patronatem! Teraz mogę o tym mówić i mówić, zwłaszcza że niedługo będę miała kilka do rozdania dla Was!

ROZPOCZĘTE PROJEKTY

Patronat na Organizerem Panny Młodej to tak naprawdę niewiele – bo w międzyczasie kontynuowałam prace nad dwoma okołoślubnymi projektami, z czego jeden ujrzy światło dzienne jeszcze w styczniu! Do tego dochodzi nowy cykl #książkacomiesiąc oraz #przenosimygóryw2018. Styczeń i luty będą bardzo intensywne!

***

Styczeń przyniesie sesję na nowych studiach, trochę nauki i pisania na drugie. Przyjdzie kilka zupełnie nowych wyzwań i ról. Będą wybory sukni ślubnej, będzie nowy projekt, dużo pięknych zdjęć i uzdolnieni ludzie wkoło mnie, wkoło nas. Życzcie nam powodzenia i wyczekujcie efektów! 🙂 

 

Spodobał Ci się tekst?

Zaobserwuj nas na Instagramie, tam nasza codzienność ➡ klik!

Polub nas na Facebooku, stamtąd dowiesz się o nowościach ➡ klik!

Dołącz do naszej grupy, gdzie sobie porozmawiamy ➡ klik!

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top