Instytut Salamandra & Projekt Piękno

Zadbana mama pamięta o tym by zrobić peeling całego ciała, depilację czy maseczkę na twarz by ta wyglądała świeżo i promiennie. Zadbana mama nie zapomina o manicure i pedicure – wystarczy, że paznokcie są ładnie opiłowane i pomalowane chociażby odżywką, naprawdę! Zadbana mama to szczęśliwa mama i takie małe elementy zebrane w całość tworzą piękny efekt, wystarczający by poczuć się o wiele lepiej. Naprawdę!

Trzy kwestie nałożyły się jednocześnie i w ten oto sposób powstał ten tekst. Po pierwsze: majowe #12wyzwańMSpl. Po drugie: moja niedawna (pierwsza i wcale nie ostatnia!) wizyta w Instytucie Salamandra. Po trzecie: zbliżający się Dzień Matki. Dlaczego? Bo każda kobieta, zwłaszcza młoda mama – potrzebuje czasami wychodnego. I nikt temu raczej nie przeczy, chociaż niekiedy osobom trzecim niewyobrażalnym wręcz jest to, że szczęśliwa mamusia, która dopiero co powiła swoje dziecię – marzy o tym by je porzucić na godzin kilka i wyjść, jak najdalej od domu. Ewentualnie do własnej łazienki. No dobra. Ewentualnie do własnej sypialni, odespać ile się da. A maj, kiedy to obchodzimy Dzień Matki właśnie, to dobry – jeśli nie doskonały – moment by sobie o tych potrzebach przypomnieć.

W majowym #12wyzwańMSpl jest mowa o tym by tworzyć własne Programy Domowego Spa. Aby odrobinę zainspirować, podpowiedzieć a przede wszystkim pokazać, jak to robią profesjonaliści – postanowiłam, zresztą zgodnie z obietnicą, przybliżyć nieco Projekt Piękno, tworzony przez Instytut Salamandra. Dzieli się na kilka podkategorii, w oko wpadły mi szczególnie dwie: Projekt Mama oraz Projekt Wymarzone Ciało Na Lato. Dlaczego? Bo nie ukrywajmy – ale poniekąd i mnie dotyczą. Bo będąc mamą, wiem jak ważne jest by po narodzinach malucha mieć możliwość powrotu do dawnej formy a mając na uwadze zbliżające się lato, sezon urlopowych weekendów tu czy tam – chciałoby się przecież mieć formę możliwie najfajniejszą.

Co w Salamandrze zaoferują nam w ramach pakietu Mama?

 • konsultacja z kosmetologiem (bardzo dobry początek!)
 • seria zabiegów na rozstępy i tkankę tłuszczową na brzuchu – idealne dla każdej młodej mamy, no niech ktoś zaprzeczy! 😉
 • usuwanie przebarwień hormonalnych 
 • Brow Spa – innymi słowy: regulacja i henna brwi oraz henna rzęs
 • manicure, pedicure
 • konsultacja z dietetykiem
 • cykl treningów personalnych oraz rozpiska ćwiczeń do wykonywania w domu
 • modelujące masaże 

Cudowna wizja, prawda…? Gdyby mi ktoś taki pakiet zaproponował po narodzinach Małego Człowieka – pędziłabym, co sił w nogach! Każda kobieta w nowej roli, jaką jest macierzyństwo – potrzebuje, naprawdę p o t r z e b u j e regeneracji, relaksu i chwili dla siebie. Mimo że o tym się nie mówi a przychodząc do młodych rodziców – przynosi się prezenty maleństwu, zapominając nagminnie o matce. Smutne to. Niestety jednak prawdziwe…

A co ciekawego znajdziemy w pakiecie Wymarzone Ciało Na Lato?

 • konsultacja z kosmetologiem
 • seria zabiegów rozbijających tkankę tłuszczową ORAZ seria podtrzymująca ten efekt
 • konsultacja z dietetykiem
 • plan diety redukcyjnej, dopasowany indywidualnie
 • konsultacja z fizjoterapeutą
 • zajęcia TBC (spalanie, kondycja, wzmacnianie)
 • zajęcia jogi

Brzmi jak wyzwanie, prawda? I owszem – poniekąd jest to wyzwanie. W tym wypadku jednak nie pozostajemy w nim same. Stoi za nami sztab ludzi, który wspiera nas, motywuje i z nami pracuje by to wyzwanie przerodziło się w nasz osobisty sukces. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy chcą coś zmienić ale również dla tych, którym brakuje samozaparcia i wewnętrznej siły by rozpoczęty plan doprowadzić do końca.

Pakietów dostępnych w Instytucie jest jeszcze kilka, z kolei Mesotherm o którym pisałam tutaj wchodzi w skład tego o nazwie Poznaj Piękno, przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Co jeszcze w nim znajdziemy…?

 • konsultacja z kosmetologiem oraz diagnoza skóry urządzeniem Visia Complexion
 • zabieg oczyszczający na twarz Mesotherm lub Intraject
 • zabieg odżywiający na twarz
 • manicure GelBreak by OPI, czyli innymi słowy zabieg odnawiający i wzmacniający paznokcie
 • zajęcia fitness

Przyznaję, że ten pakiet szczególnie przypadł mi do gustu- bo świeża cera, zadbane paznokcie i aktywność fizyczna to trio, które w moim mniemaniu stanowi (absolutnie zawsze!) świetną podstawę do zadbania o siebie. I jeżeli postanowimy wykorzystać wszystkie elementy tego pakietu, możemy poczuć się naprawdę odmienione, odświeżone i zadbane, jak nigdy wcześniej bo i cera promienna, dłonie przepiękne, ciało pozytywnie zmęczone wysiłkiem a w tym wszystkim niezastąpiona świadomość zrobienia czegoś dla siebie i to poniekąd kompleksowo. Kuszące, prawda? 

W ofercie znajdziemy też projekt Zaawansowane Piękno dla pań +45, jak również projekt Piękna Panna Młoda. Dla każdego więc znajdzie się coś fajnego, można by rzec!

Dlaczego pomysł projektów tak bardzo mi się spodobał? Przyczyna być może banalna: bo nie musimy przegrzebywać całej oferty, zastanawiać się nad tym, co możemy wybrać, co będzie najlepsze albo z czym sobie poszczególne zabiegi zestawić by osiągnąć jak najlepszy efekt. Specjaliści zrobili to dla nas, stworzyli gotowce dla zupełnie różnych potrzeb i klientka tak naprawdę ma jasny wybór, nie musi w nieskończoność rozważać za i przeciw, zastanawiać się czy googlować sobie, co może jej najbardziej odpowiadać. Innymi słowy: nie musimy robić nic. Tylko umówić się na wizytę.

Zwłaszcza dla młodych mam, gdy każda minuta jest cenna – taka oszczędność czasu, potrzebnego normalnie do researchu czy zastanowienia się nad wyborem – to wyjście im naprzeciw, niewielkie ułatwienie i zachęta.

Warto znaleźć moment dla siebie, niezależnie od tego, czy miałoby to być kilkugodzinne wychodne – chociażby jak moja wizyta w Instytucie – czy godzinka we własnej łazience. Tyle się mówi o tym, że szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko. A szczęśliwa matka to przede wszystkim kobieta. Zadbana, zrelaksowana oraz świadoma swojej urody i wartości. Nic dodać, nic ująć. Jeżeli mama nie pamięta o tym sama – warto by przypominali jej o tym czasami bliscy… 

3 Responses

 1. Generalnie fajnie wiedzieć, że są takie miejsca bo większość salonów urody to podejście na zasadzie “następny, proszę”. :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top